Od 1. června do 31. srpna bude ve výstavním sále KICMP otevřená výstava “Alois Topič a další cestovatelé z Přeloučska”. K vidění jsou vycpaniny australské zvířeny a různé etnografické sbírky od pěti cestovatelů, také jejich fotografie, mapy jejich cest apod. Výstava je vhodná i pro menší děti.

Od září do listopadu se můžete těšit na tři historické přednášky v přednáškovém sále KICMP:

- 22.9. od 18:00 přednáška "Konec války v Přelouči na jaře 1945" (PhDr. Jiří Chmelenský)

- 20.10. od 18:00 přednáška "Jiné světy. Bóža Dvořák (1864-1954) a Josef Gočár (1880-1945), dva architekti a rodáci z Přeloučska" (doc. Pavel Panoch, Ph. D.)

- 24.11. od 18:00 přednáška "Malíř Ivan Exner (1960) a jeho cesta z Přelouče k výtvarnému umění" (PhDr. Michael Zachař)

Na podzim proběhne také jedna přírodopisná přednáška, bude se konat komentovaná procházka za historickými zajímavostmi kolem Labe u Přelouče, snad i komentovaná prohlídka přeloučské vodní elektrárny a také jedno velmi zajímavé překvapení. Otevřeme též novou výstavu. Více prozradíme ale až v dalších měsících.

V chodbě před výstavním sálem můžete nadále navštívit výstavu „Přeloučský rodák František Filipovský“, která byla otevřena již v červnu 2017. Na výstavě se návštěvník dozví mnohé zajímavosti zejména o vztahu F. Filipovského k Přelouči. Výstava je přístupná zdarma v pracovní době KICMP.

Závěrem důležité upozornění pro návštěvníky přednášek v přednáškovém sále KICMP. Podobně jako na ostatní akce pořádané KICMP je i na přednášky možnost zakoupit vstupenky předem v kanceláři KICMP (popřípadě si je zamluvit). Ukazuje se, že zájem o přednášky stoupá, pokud tedy chcete mít jistotu, že se na přednášku dostanete, doporučujeme zakoupit vstupenky v předstihu. Děkujeme za Vaši přízeň.

Mgr. Matěj Pešta