Obec Trusnov se nachází v okrese Pardubice. První zmínka o obci je z roku 1407. Žije v ní 217 obyvatel.

Pro měsíc duben roku 2023 se neoficiálně přejmenovala na obec Kocanda. Vládu v ní převzali dva pánové, Dařbuján a Pandrhola. Víkend co víkend, v sobotu i v neděli se každý den odehrálo divadelní představení v sále u Frimlů, který na jedno představení pojme 150 diváků. Vstupné dobrovolné.

Já tam byl 29. 4. 2023. Moc představení do konce již nezbývá. Jejich celkový počet byl šestnáct. Představení mělo čest vidět neuvěřitelných 2400 diváků, dalších tři sta má už asi smůlu, že se na ně nedostane. Místní herci již totiž musí vyrazit i na svá políčka, zahrady a podobně. Termínová listina není nafukovací. Bohužel.

Zahájení lázeňské sezony v Litomyšli. Vystoupila i taneční skupina Amapola Dance Company tančící ve stylu FCBD.
FOTOGALERIE: Termální prameny nehledejte. Toto jsou pravé Lázně ducha

Dost už slov, převyprávím vám celý příběh prostřednictvím obrázků, které jsem s uctivým svolením dostal povolení při představení pořídit. Omlouvám se, že obrázků je moc. Ale já už to neumím zredukovat. Vždyť jsem těch fotek nabouchal původně kolem tisíce. Všem přítomným se omlouvám, že jsem po ochutnání krup divadelnímu řezníkovi sdělil, že nejsou slané a tí pádem jsem zapříčinil to, že je měl pan Pandrhola přesolené.

Staročeské muzeum v Trusnově.
FOTOGALERIE: Manželé v malé obci na Pardubicku otevřeli Staročeské muzeum

Ptal jsem se principála, zda do obce na představení nepřijíždějí lovit talenty skauti z vyhlášených divadel. Prý nedorazil nikdo ani z toho našeho Východočeského v Pardubicích… Zato reportáž televizním divákům nabídla TV Nova a přátelé, do obce Trusnov zavítali i tvůrci pořadu Toulavá kamera. Představení bylo bombastické, kdo ho neměl možnost vidět, je ukrutně ochuzen. Vážení a milí ochotníci z Trusnova, díky. Jste skvělí, jen tak dál. Zlomte vaz!

Jaromír Pýcha, Dolní Roveň