Přemýšleli jste někdy o tom, jak asi vypadal den lovce v době našich předků? Jaké útrapy a nástrahy mohly čekat na člena kmene Bójů na území dnešních Čech a Moravy? Lovec musel svou kořist stopovat i desítky kilometrů, ulovit ji a pak odnést zpátky do svého hradiště. A co teprve, když si spletl stopy zvěře a ty ho zavedly do léčky ukuté lstivými Římany. Musel rozdělat oheň, opatřit si stravu, vyrobit cokoliv, snášet chlad, nebát se a mít plno sil.

Chcete si to vyzkoušet? Máte šanci v sobotu 19. února během závodu Železný Kelt/ka 2022 v Zemi Keltů u Nasavrk. Trasa povede Železnými horami a závodníci kromě terénu budou muset zdolávat i různé úkoly inspirované životem předků. Registrovat se můžete na e-mailové adrese jiri.kalat@tresviae.cz.

Soutěžit mohou týmy i jednotlivci. V nabídce jsou kategorie: Lovec – trať bude sice kratší, ale o to náročnější na úkoly. Průzkumník – cesta bude dlouhá, ale úkoly vcelku jednoduché. Výtěžek z akce půjde na další rozvoj keltského skanzenu v Nasavrkách. Další informace na www.zemekeltu.cz.

Za dobrovolnický tým a Zemi Keltů

Kristýna Prokůpková