Fenomén Kunětická hora. Pokaždé, když jedu kolem a mám foťák, musím si ji cvaknout. Možná potisící, ale je pokaždé jiná. Naše a svá. Když jedu přes Kunětice, hlavně pak v létě, je tam fronta jak před revolucí na banány či toaletní papír. U zmrzlinového stánku.

V sobotu 2. března jsme tam dopoledne projížděli, stánek se skvělou zmrzkou byl již otevřen a u něho nebyla ani noha! Zastavili jsme tam s naší vnučkou, dali jsme si skvělou vanilkovou a borůvkovou. Jaké bylo naše překvapení, když ke stánku přišel pan majitel a řekl nám, že jsme úplně první zákazníci letošního roku a tudíž k zakoupené zmrzlině získáváme jako malou pozornost jejich další specialitky. Višně v rumu a trubičku. Paráda, to ten den moc hezky začínal. A jak je u mne dobrým zvykem, vše jsem rovnou vyfotil.

Kunětická hora se objeví v dokumentárním cyklu Skryté skvosty.
Skrytý skvost Kunětická hora se objeví v televizi. Hradem provede Jaroslav Plesl

Abych těch obrázků za celý den neměl málo, hned po obědě jsem vyrazil u nás, v Dolní Rovni, do sokolovny, kde místní TJ Sokol pořádal pro děti tradiční karneval. Masky byly kouzelné, pro děti byly připravené soutěže, sladkosti i pravá, nefalšovaná diskoška. Když jsem s uznáním pro pardubické fotbalisty u televize dokoukal jejich srdnatý, statečný, přesto od počátku nerovný souboj s Plzní, vyrazil jsem do sokolovny na čumendu znovu.

Večer byly na programu totiž tradiční Šibřinky. Masek tam bylo spousta a musím přiznat, že jsem si připadal jako osobní účastník hned několika televizních a filmových seriálů, klasických filmů, hororů či akčních filmů najednou. Například takový Střihoruký Edward, ten byl fakt hustej. Tomu bych ruku nepodal, i kdyby mi tvrdil, že v neděli Slavia vyhraje fotbalové derby na Spartě. Nebo taková partička zvláštních brouků, co si s sebou do sálu koulela takovou hnědou kuličku, resp. spíš něco většího… Nebo Otík, který se po žních chystá buď k Turkovi nebo pro dávky k Juračkovu zaopatřovacímu institutu. Barbie, Ken, piráti, dáma lehkých mravů, žokej a mnoho dalších postav bylo k vidění.

Pardubický fotbalový klub vyslal svého maskota popřát ženám k svátku.
Pardubický maskot Perníček se jmenoval Kvítek. Na hlavní třídě města přál ženám

Hlavně nenápadně jsem taky jedním obličejem zakryl ten svůj ksicht. Však se podívejte, pokud vás to zajímá, na přiložené obrázky, když už jsem tam byl, i pro vás jsem ty obrázky pořizoval. Noc byla ještě mladá, když jsem já odcházel. Určitě spousta dalších maskovaných hrdinů ještě dorazila, ale já jsem již v duchu hesla „rodina především“ doma promazával fotky, nabouchané během dne, abych se s vámi o ně mohl podělit.