Jeden by myslel, že to postupně vybuchuje nejen Explozia, ale přímo celý Semtín, včetně UMA a Rybitví. Pyrotechnika není vůbec levná záležitost, navíc když nešlo jen o „pouhé“ dělobuchy, prskavky a podobné, ale o „rachejtle“ nejtěžšího kalibru. Proto.

Přitom v části Vychcánkov jsou samé rodinné domky. Jejich majitelé si naříkají, jak těžko se vytápí, že je v nich vlhkost, rovné střechy že sáknou a že „s tím se nic nenadělá“. Nechápala jsem, až teď, po Silvestru. No bodejť, ta spousta vystřílené pyrotechniky nutně musí zanechat následky a určitě nemalé.

Přitom v každém domku, každém vchodě, tady mají psa, nejméně jednoho.

Prý že mají psy rádi.

Ale nejspíš jsem opět špatně pochopila - při tom, co se v Koněpůlkách, části Vychcánkov, o silvestrovské noci dělo, to nejspíš mělo znamenat, že rádi, ale – ve štěkacím guláši, na česneku nebo na paprice. Protože pokud byste chtěli pejska proti takovému kraválu nějak ochránit, léky skutečně zklidnit, museli byste ho nejspíš jedině uspat navěky. Až tak.

Také nechápu, kde jsou, kam zalezli, pardubičtí ochránci přírody a životního prostředí, kteří kvůli emisním povolenkám pro elektrárnu Chvaletice (která mimochodem je lidem užitečná výrobou elektřiny) chtěli odvolat primátora. A tenhle cirkus jim najednou nevadí? To muselo být nejen vidět, ale i slyšet po celých Pardubicích, nejen v určitých městských částech. Jaký užitek to komu přináší? Jaký přínos pro zdraví a životní prostředí? Snad pouze nemalé tržby obchodníkům s pyrotechnikou, víc nikomu nic.

Najednou vůbec nikomu nevadí, že z blízkých lesíků při tom kraválu a blýskání od pyrotechniky prchá vše živé, jak a kam jen může, pokud strachy a hrůzou nezhebne rovnou na místě.

No nic, jako nedávno přistěhovalí mechováci budeme nejspíš ještě hodně událostmi v Koněpůlkách – Vychcánkově víc než překvapeni.

A že jsme sem teda vůbec šli, sem se přestěhovali?

Žádná realitka vám o problémech či potížích v okolí vámi vyhlédnuté nemovitosti neřekne ni slovíčko, naopak, vše jen „vychvaluje do nebes“, protože jinak by se daná nemovitost stala navěky neprodejnou.

To vše poznáváte až potom na místě samém, postupně, na vlastní kůži.

Dana B., Pardubice IV – Studánka

Komorní filharmonie Pardubice zahájí předprodej na své koncerty.
Filharmonie zahájí předprodej vstupenek na koncerty