XXIII. Staročeská polabinská pouť  se uskutečnila 23. září v parku Jiřího Srbka v Pardubicích.
Je to tradiční pouť hojně navštěvovaná lidmi. Pouťové atrakce hojně zastoupené pro předškolní děti, ale i pro ty, kteří mají silnější žaludky. Radostné jiskřičky v očích dětí vystupujících z atrakce se nedaly přehlédnout. Pomoc dospělých při lovu ryb byla pro nejmenší nutná.

A stánky trhovníků plné tradiční nabídky. Opékající se maso byla nadstandardní nabídka. Živou muziku zabezpečila v průvodu dechová hudba Živaňanka. A na podiu v parku Jazz Band Jindřicha Pavlíka. Cimbálová muzika Aleše Smutného s Hegerem byla jako vždy vynikající. Místní folková skupina Marien s "ukecaným" frontmanem, bude chtít v projevu trochu ukáznit. Jinak jo. 

Stavba obchvatu Pardubic postupuje. Vznikají přeložky i unikátní most
Severovýchodní obchvat Pardubic: nové dopravní omezení a změny pro řidiče

Závěrem se musím omluvit, ale zbytek programu jsem nebyl. Ani na ohňostroj. A to byl jediný v tomto roce v Pardubicích. Jinak bude jen promítání obrázků s hudbou. Maping tomu říkají a najít vhodnou budovu a k tomu pohyblivé obrázky, aby to ladilo. No, uvidíme. Ale rachejtle jsou rachejtle. Na příští ročník se už těším a snad se zdržím déle, abych Vás o něco neochudil.

Mohlo by vás zajímat: Je libo muffin či klobásku? Na pardubickém zámku obojí chutnalo moc dobře

Zdroj: Jaroslav Černý