V Trusnově chystají bombu, která již hlasitě tiká! Vánoce tady budou coby dup. Rodina Kudrnova z Trusnova nečeká, až se zima zeptá, co dělali v zimě. Makají. Makají na neuvěřitelném rozvoji jejich Staročeského muzea v Trusnově.

Na sociálních sítích jsem přečetl za vás, cituji: „Vánoce jsou sice ještě daleko, ale v našem muzeu už probíhají intenzivní přípravy. Rozhodli jsme se totiž zrealizovat náš dlouholetý sen a vystavit pro všechny návštěvníky velký betlém v životní velikosti. Betlém vystavíme v krásném novém přístřešku, který v rekordním čase vyrostl na dvoře muzea, za což moc děkujeme manželům Podaným z Moravan a jejich synovi Filipovi. A teď už se naplno pustíme do vyřezávání a malování figur, abychom vše stihli do začátku adventu“.

Co dodat? Krásná a potěšující zpráva pro široké okolí, nejen pro Pardubický kraj, ale pro celou Českou republiku a její okolí. Vážená a milá paní Jitko, vážený Pepo s celou rodinou. Dobře vy, fandíme všichni a těšíme se již dnes na letošní Vánoce i návštěvu u vás. Neuvěřitelné stavební tempo, zápal i smysluplnost Vašeho konání by měla být příkladem pro všechny, naší vládou a parlamentem počínaje.

Trusnováci, dej Vám Bůh štěstí. Škoda, že u nás, v Dolní Rovni není tak aktivní a schopná rodina či spolek, který by dokázal zrealizovat myšlenku Prvorepublikového muzea, třeba ve vile slavného rodáka Františka Udržala, ministerského předsedy… Parlamentní volby se blíží, kéž by tuto myšlenku některé ambiciózní politické seskupení v rámci zachování historických tradic posulo výš a dál.

Mohlo by vás zajímat: Laserová show za 300 tisíc? Byl to propadák, nadávají Pardubáci

Zdroj: Jaroslav Černý