Ve středu 9. srpna se v rámci Sportovního parku Pardubice, jehož partnerem je společnost Foxconn Česká republika, uskutečnil každoroční charitativní běh. Peněžní dar ve výši 50 000 Kč od generálního partnera akce byl věnován tříletému Filípkovi, který se narodil s velmi vzácným genetickým onemocněním. Na start se letos postavilo rekordních 270 běžců.

„Jsme velmi rádi, že můžeme tímto darem podpořit tříletého Filípka. Víme, že potřebuje intenzivní dlouhodobější neurorehabilitaci, jezdí také na hipoterapii, logopedii a další vyšetření. Tímto darem zajistíme roční financování speciální terapie,“ řekl Nicky Monaghan, viceprezident společnosti Foxconn Česká republika.

Filípek se narodil s velmi vzácným genetickým onemocněním – Phelan-Mcdermid syndromem. Rodina však neztrácí naději a snaží se hledat co nejvíce možností, jak pomoci v jeho rozvoji. Tento syndrom mají v České republice pouze dvě děti, a léčba je tak výzvou i pro lékaře a vědce. „Tato výjimečná sportovní a vlastně i společenská událost každoročně láká návštěvníky z celé České republiky a já jsem rád, že jsme letos mohli podpořit Filípka, který je klientem Oblastní charity Kutná Hora,“ uvedl John Gallagher, viceprezident závodu Foxconn v Kutné Hoře.

Závodu se také účastnili vybraní profesionální sportovci z pardubických klubů. Nechyběli zástupci hokejového Dynama, florbalových Sokolů či basketbalisté a fotbalisté z BK a FK Pardubice.

Letošní běh přinesl rekordní účast, na start se postavilo 270 závodníků, kteří tak nejenže udělali něco pro své zdraví, ale pomohli i malému Filípkovi. 

Pavel Kožený