V devátém ročníku středoškolské soutěže Navrhni projekt zvítězil Petr Schiller, student 3. ročníku Labské SOŠ a SOU Pardubice, s. r. o., s návrhem projektu „Naše budoucnost = návrat k přírodě“. Petr v něm zpracoval problematiku nedostatku zelených ploch v průmyslových Pardubicích a jako jedno z řešení navrhl pokrytí střechy střední školy vegetací doplněnou třeba o včelí úly nebo ptačí budky. Místo by se tak mohlo stát oázou přírody na školní střeše.

Finále soutěže proběhlo online formou videokonference, na níž soutěžící prezentovali své projekty. Petrův projekt zaujal odbornou porotu výběrem tématu z oboru ekologie, ale i pečlivým zpracováním a doplněním o 3D model školy, zajímavou prezentací návrhu před odbornou porotou a svědomitou přípravou. Při přípravě projektu se totiž spojil i s dalšími odborníky například z řad včelařů nebo ornitologů.

Petr Schiller, student 3. ročníku Labské SOŠ a SOU Pardubice.Petr Schiller, student 3. ročníku Labské SOŠ a SOU Pardubice.Zdroj: archiv školy

Letošního ročníku soutěže Navrhni projekt, která se uskutečňuje pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR, se zúčastnilo celkem 49 týmů ze středních škol z České republiky. Studentům pomáhá získat informace o fungování evropských fondů a zkušenosti s vypracováváním projektů financovaných z evropských peněz.

Radmila Kozohorská,

ředitelka školy Labská střední odborná škola a Střední odborné učiliště Pardubice