Předplatit Deník

To je nálož! Svěrákova komedie Dobré ráno s Findou v Pardubicích

Dobré ráno s Findou.

Dobré ráno s Findou. | Foto: archiv Biograf Jan Svěrák

Vše začíná brzy zrána v maskérně televizního studia, kam postupně přicházejí pozvaní i nezvaní hosté. Zapálená environmentalistka z korporátu, upovídaný homosexuál vtipkující o své orientaci, vědec, který rozumí víc rostlinám než současným lidem, moderátorka umně klouzající po povrchu, romský raper a umělá inteligence v podobě svůdné robotky Findy. To je nálož.

Nekorektní komedie o hyperkorektnosti, v níž autor a režisér Jan Svěrák trefně komentuje témata dnešní společnosti a přitom otvírá dilemata, která rozčeří názory diváků.

Vše začíná brzy zrána v maskérně televizního studia, kam postupně přicházejí pozvaní i nezvaní hosté. Zapálená environmentalistka z korporátu, upovídaný homosexuál vtipkující o své orientaci, vědec, který rozumí víc rostlinám než současným lidem, moderátorka umně klouzající po povrchu, romský raper a umělá inteligence v podobě svůdné robotky Findy.

To je nálož, která odpálí nudný každodenní pořad a vtáhne diváky do spirály událostí, nedorozumění a poznání. Hosté s sebou přinášejí názory, kolem nichž dnes lidé chodí raději po špičkách, a společně tak vytvářejí mozaiku dnešní doby. Hrají: Alena Doláková, Lukáš Pečenka, Jan Vlasák, Michaela Zemánková, Josef Fečo, Radka Pavlovčinová.

Komedii Dobré ráno s Findou uvidíte 16. 4. od 19 hodin v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích.

Alžběta Hlinková

Hlavní zprávy

Zprávy odjinud