Taneční škola Landy dance company, která sídlí v centru Pardubic, má obrovský důvod k oslavám. V pondělí 27. listopadu se tanečnice v kategoriích sólo, duo a malá skupina zúčastnily Mistrovství světa WADF 2023 v Liberci a výsledky byly opravdu neskutečné. Holky si pod vedením trenérky Kristýny Jinochové vytancovaly hned několik titulů – 5x mistryně světa, 1x vícemistryně a 2x 2. vícemistryně.

V kategorii Mini Kids Solo získala titul mistryně světa Anička Chvojková. V kategorii Juveniles I Solo si titul mistryně světa vytancovala Nicol Turinová a 2. vícemistryní se stala Viktorka Valášková. Mezi staršími dětmi, v kategorii Juveniles II Solo excelovala Eliška Landsmanová, která si též vytancovala nejvyšší titul, mistryně světa.

Bára (horní řada třetí zprava) s ostatními choreografy v New Yorku.
Nejlepší evropská choreografka je z Pardubic. Bára zamířila mezi mrakodrapy

V kategorii Disco Mini Kids Duos soutěžila dvě Landy duetka a obě se umístila naprosto skvěle, Evelínka Pavlíčková a Anička Chvojková vybojovaly pro taneční školu další titul mistryň světa a Míša Tkadlecová a Kája Helienková si odvezly jako vícemistryně stříbrné medaile.

V kategorii dětských duetek, Disco Juveniles Duos cinkla Emmi Launové a Klaudii Hejlasz bronzová medaile a titul 2. vícemistryň. Malá skupina, s názvem choreografie „Landy girls“, se nedala zahanbit a v kategorii Disco Mini Kids Small Teams vybojovala pro taneční školu v rámci této soutěže pátý titul mistryň světa. Nejen tyto tituly si zaslouží odbiv, nezapomínáme ani na tanečnice, které bojovaly o postupy, mnohé se dostaly až do finále, a i když to na medailovou pozici nestačilo, jsme na ně patřičně hrdí.

Taneční škola Landy dance company cílí na mezinárodní soutěže a tyto výsledky dokazují, že holky pod vedením trenérky na to jistě mají.

Markéta Rezlerová