Program festivalu Pernštýnská noc se v letošním roce uskuteční pouze v místech, která umožňují splnění aktuálních protiepidemických opatření. Pernštýnská noc byla významným způsobem zúžena a odehraje se pouze na nádvořích pardubického zámku a bez tradičního jarmarku. Sobotní program je přesunut do letního kina Širák v Hradci Králové a na Šrámkův statek v Pileticích, v neděli se festival uskuteční opět na zámku v Pardubicích.

Vstup na všechny programy je zdarma. Organizátoři budou vpouštět diváky do naplnění kapacity jednotlivých míst a všichni přítomní diváci musí být při kontrole policie nebo hygienické stanice schopni prokázat dodržení jedné ze stanovených podmínek:

 - 21 dní po první dávce očkování
 - 180 dní po prodělání onemocnění COVID 19
 - případně 72 hod. antigenní nebo 7 denní PCR negativní test, u dětí do 6 let není testování požadováno

K ochraně dýchacích cest respirátor (bude možno zakoupit u vstupu).

Prosíme všechny návštěvníky o respektování daných nařízení.

Děkujeme a těšíme se na setkání.

Pořadatelé festivalu Pernštýnská noc

Vystoupení folklorních souborů začne v pátek 4. června v 19 hodin a program potrvá do půlnoci. V neděli 6. června se můžete v areálu zámku těšit na dětské soubory ve Folklorní školičce, a to od 10:30 do 11:30 hodin. Závěrečný pořad festivalu nazvaný Rozmlouvání začne ve 14 hodin. Více o programu (například i o folklorním dění v Hradci Králové) najdete na www.folkornifestival.cz.

Ve fotogalerii se podívejte, jak jsme si Pernštýnskou noc užili v roce 2019. Tehdy ještě na Pernštýnském náměstí.