První zápas baráže se hrál ve čtvrtek v Teplicích, kde domácí luxusním poměrm zvítězili nad Vlašimí 3:0. Nebyl to však vůbec jednoduchý zápas. Kdo měl štěstí a zapátral na internetu, mohl sledovat přímý přenos na webuctsport.cz. Trenér domácích Jiří Jarošík (dříve hráč Sparty Praha) nechal minulý týden v zápase s Pardubicemi odpočívat klíčové hráče, například Grigara, Hyčku, Fortelného, Trubače, Marečka, Vondráška, Honzu Shejbala od nás z Dolní Rovně a další a tato taktika mu náramně vyšla. To Sparta Praha si stanovila priority asi trochu jinak, vítězoslavně vybušila Slavii v zápase, ve kterém šlo již jen o čest, aby následně propadla v zápase roku proti týmu Slovácka v boji o MOL Cup a Evropu…No nic, to jen okrajově. Ještě k mači Teplice –Vlašim, který skončil v poměru 3:0. Dva góly dal Fortelný, jeden Jakub Mareš.

V pozápasovém rozhovoru řekl trenér Jiří Jarošíki: „ Velký podíl na našem vítězství měl Honza Shejbal. Po jeho perfektních centrech z levé strany padly naše dvě branky. Další perfektní centr pak nedokázal zakončit Kuba Mareš.“ Pro dokreslení posílám i vzkaz věrné fanynky Teplic, majitelky Hotelu Pivovar Monopol Gabriely Schönbauerová, cituji:“ Tak dnes hrál Váš rodák famózně!“. Jinak, přátelé, hotel Monopol v Teplicích je zaručený tip. A od července oteřou ještě komplexní welnes centrum s novou prosklenou restaurací. Pro úplnost dodám, že v neděli se hraje nejen zápas Vlašim – Teplice, ale i druhý barážový zápas Bohemians Praha – FC Opava. Klokani dokázali ve čtvrtek vyhrát v Opavě, která je mimochodem velice krásná a má i krásný stadión, v poměru 1:0. No a my v Rovni dnes všichni určitě vyrazíme na mač okesního přeboru TJ Sokol Roveň – FC Srch, který se hraje v 17:00 hodin.

Otázka dne zní: Udrží naše obrana kanonýrka Rolínka, bývalého vynikajícího hokejistu? Příp. ještě pro pamětníky: Vzpomínáte na zápas se Srchem v rovni, když za hosty chytal současný trenér Slovácka Martin Svědík, který nyní bydlí v Hrochově Týnci? Ten zápas se hrál v době, kdy musel ze zdravotních důvodů Martin Svědík ukončit ligovou kariéru v Baníku Ostrava. A zápas měl tehdy dohru na disciplinárce, neboť v jeho průběhu se strhla nechutná šarvítka. Tak hezký fotbalový víkend všem, Dej Bůh štěstí! A pro Teplice fotbalovou radost až do pondělního rána!

Jaromír Pýcha, Dolní Roveň