„Cílem akcí, které se konají v rámci Týdnů duševního zdraví, je propojit lidi bez rozdílů. Široká veřejnost na nich má možnost setkat se s lidmi s duševním onemocněním a zjistit, že tito lidé se od ostatních nijak neliší,“ vysvětlila organizátorka Týdnů duševního zdraví Michaela Venclová.

Úterní program začíná v 9 hodin ukázkou metody EEG biofeedback, která se používá pro zlepšení pozornosti a poruch učení. Metodu je možné vyzkoušet na vlastní kůži, stačí zavolat do Ambulantního centra Laxus, kde se ukázka koná, a dorazit do 15 hodin. Vedle toho se v úterý v rámci akce uskuteční také den otevřených dveří v Centru Kosatec, Vida centru či vernisáž výstavy Ateliéru radostné tvorby v 17:30 v Klubu 29 a promítání snímku Paralerní životy, které následuje po vernisáži v 18 hodin v Divadle 29. Program je však naplánovaný až do pátku 20. září.

„V tomto týdnu je připravena nejméně jedna kulturně osvětová akce denně. Vyzdvihla bych především akci Centrum duševního zdraví se představuje 18. září od 15:30 v Klubu 29,“ doporučila Venclová. Týden duševního zdraví v Pardubicích ukončí Psychoterapeutický seminář na téma Fenomén slyšení hlasů s uznávaným psychologem Adim Hasanbašićem, který začne v pátek v 9 hodin.