Běh Suchou nohou přes Labe v Pardubicích

V pátek odpoledne svítilo sluníčko. Lávka přes řeku Labe položena. Diváci se shlukují. Čeká se na hodinu H, kdy to všechno začne. Poslední startovní místa se zaplňují. Běžci-plavci jsou motorovým člunem přepravováni na druhý břeh, na místo startu. Přilba, umění plavat a plavky jsou jediné, co je povinně třeba. Přejdu, nebo se vykoupu, trápí samotné startující.

Diváci jsou připraveni a moderátorka je natěšena představou, co se bude dít. Představení, v němž se očekává plno pádů, začíná. Ale hned zpočátku se dějí věci nevídané. Soutěžící umí a většina z nich opravdu suchou nohou lávku překonává. Ti, kteří - a já některé podezřívám že schválně - skončí ve vlnách řeky,  vyvolávají bouřlivý potlesk. Jsou jedinci, co tak činí pro pobavení diváků opakovaně. A taky se sníží těžiště a dojdou po čtyřech. Prostě je veselo. Na lávce i v hledišti.

Multižánrový zážitkový open-air festival Friends Fest plný Ameriky na pardubickém dostihovém závodišti.
FOTO: Super káry, burgery, indiáni. Pardubáci se ocitli v Americe

Vrcholem je zelený "handák", velké překvapení odpoledne. Snad jediný soutěžící, který musel být "zachráněn" a dostal se na druhý břeh cizí pomocí. I díky němu se potvrdilo heslo "MUŽI NESTÁRNOU" a jsou stále hraví. Ocenění jsou udělena, spontánně reagující diváci jsou spokojeni, moderátorka akce byla skvělá a těm, co všechno zabezpečili, patří velký dík. Tak za rok zase na shledanou.