Druhého září jsme se na místním hřišti rozloučili společně s dětmi s letošními prázdninami. Děti si užily sportovní aktivity a soutěže. Svezly se na koních a zaskotačily na skákacím hradu. Večer si poseděly u táboráku a opekly buřty. O pitný režim nejen pro děti se staral "caterink Anča", kde si děti pochutnaly i na zmrzlině.

Tradiční Okresní výstava ptactva ČSCH Vlčí Habřina spojená s výstavou drobného zvířectva a výstavou ČSV Rohovládova Bělá se uskutečnila ve dnech 8. až 10. září za krásného počasí a doprovodu hudby. V pátek byla výstava určena s přednáškami o včelách pro základní školy z Břehů, Lázní Bohdaneč, Svítání a Živanic. Více než 200 dětí ze škol si prohlédlo výstavu a vyslechlo přednášky o včelách. Děti měly možnost si vlastnoručně vyrobit svíčky ze včelího vosku. Výstava a přednášky měly velkou odezvu nejen od dětí, ale i pedagogů.

Ranní kouzla v Pardubicích.
FOTO: Poznáte, co je na fotografii? Úžasná rána přichází do Pardubic

V sobotu a v neděli byla výstava určena se stejným programem pro širokou veřejnost. Výstavu si o víkendu prohlédlo na čtyři sta návštěvníků. Výstavu si jako káždý rok přijela prohlédnout i se svými vnoučaty senátorka paní Mgr. Miluše Horská.

Obecní úřad ve Vlčí Habřině děkuje chovatelům a včelařům za uspořádání krásné a naučné výstavy.

Jaroslav Bartoš, starosta