Od března žáci zjišťovali, jak se klimatická změna dotýká života jich samotných, ale i jejich okolí. Navštívili Vodní elektrárnu Hučák, interaktivní výstavu Vodovodov a Botanickou zahradu léčivých rostlin v Hradci Králové. Zaměřili se na oblasti úspory energií ve škole, problematiku potravin a spotřebu igelitových tašek.

V rámci Dne Země měřili pomocí wattmetru spotřebu energie elektrických zařízení ve škole, například notebooků, dataprojektorů, tiskáren, ale také kolik stojí uvaření vody v rychlovarné konvici a v hrnci na elektrickém nebo indukčním sporáku. Natočili své první vzdělávací video týkající se úspor vody, elektřiny a plýtvání jídla.

Zdroj: Youtube

Zaseli ředkvičky, rukolu a zasadili kedlubny a jahody do samozavlažovacích truhlíků, o které se pravidelně starali a užili si svou první školní sklizeň.

Hrad Vízmburk.
Jako italské Pompeje. Až osm metrů pod povrchem odpočíval Vízmburk

Ve čtvrtek 15. 6. uspořádali setkání k zakončení projektu a představili veřejnosti výsledky naší práce.

Spolupracovali s polskou Základní školou v Lewin Klodzki. Ve středu 21. června se společně setkali v Náchodě. Navštívili zdejší zámek, vzájemně si pokládali otázky v anglickém jazyce týkající se jejich zemí. Užili si společenské hry. Den zakončili výbornou zmrzlinou.

V rámci projektu naše škola získala hodnotné pomůcky do výuky, např. termokameru, filtrační zařízení k čištění vody, elektronické modely solární a větrné elektrárny.

Na konci června se žáci setkali online s německými studenty a sdíleli si své zkušenosti, poznatky a pocity z projektu.

Během projektu si žáci uvědomili, že každý z nás může udělat něco malého pro naši Zemi.

Jana Kopčilová a Eva Kučerová