Již 18. ročník celostátní kontraktační výstavy a předváděcí akce profesionálních strojů s názvem Dny zahradní a komunální techniky se kvapem blíží. Uskuteční ve středu a čtvrtek 5. – 6. června 2024 od 9 do 16 hodin v areálu dostihového závodiště Pardubice ve spolupráci s Dostihovým závodištěm Pardubice, technickou podporou Služeb města Pardubic a pod záštitou primátora statutárního města Pardubice Jana Nadrchala.

Jelikož k životu patří občasné změny, rozhodli se pořadatelé po několika letech strávených na plochách letiště v Havlíčkově Brodě změnit lokalitu a letošní ročník této akce premiérově uspořádat jinde, právě Pardubicích.

Falešná faktura.
Pozor na podvodné faktury za clo. Muži z Pardubicka vyhrožovali i soudem

Odborný program bude podobně jako v uplynulém období věnovaný především péči o veřejnou zeleň, ale ani další technika používaná v komunálních službách i soukromých uživatelů rozhodně nezůstane stranou. Během dvoudenního programu se představí špičkové technologie vhodné pro údržbu travnatých ploch, zakládání trávníků, zpracování bioodpadu nebo pro zametání a úklid komunikací. Chybět určitě nemohou ani zástupci širokého výběru traktorů, univerzálních nosičů i techniky s alternativními pohony včetně užitkových elektromobilů.

V areálu pardubického dostihového závodiště jsou k dispozici dostatečně velké demoplochy, na nichž si budou moci zájemci vystavenou techniku s patřičným výkladem odborníků vyzkoušet. V komentovaných blocích se letos bude prezentovat v praktických ukázkách první den technika pro sečení se sběrem, druhý den ji vystřídají stroje vhodné pro sečení bez sběru a intenzivní mulčování.

Kromě toho, že je na akci vstup zdarma, pořadatelé připravili pro každého návštěvníka bezplatné občerstvení. V odpoledních hodinách proběhne po oba dny losování tomboly o hodnotné ceny.

Roman Paleček