Počet prodejních stánků se daří neustále rozšiřovat, proto věříme, že nabídka bude opět velmi zajímavá. Budete moci nakoupit kvalitní maso, čerstvé pečivo, kávu, cukrářské výrobky, vejce, kozí i kravské mléko, sýry, jogurty, domácí uzené, bio zeleninu, květiny a mnoho dalšího.

Doprovodný program bude tentokrát o mikrobylinkách neboli světově microgreens. Už jste je ochutnali? Víte, že obsahují až o 40% více živin než dospělé rostliny? Navíc mají mnohem méně kalorií a jsou i lépe stravitelné. A ta chuť! Přijďte se přesvědčit sami… ne nadarmo se jim říká jídlo budoucnosti.

Od jejich pěstitele Mirka Hlubučka z Microgreens Hradec Králové se dozvíte více o jejich pěstování a dostanete třeba i nějaké tipy, jak můžete některé druhy pěstovat sami doma.

Pro děti připravujeme oblíbenou tvořivou dílničku. I jim chceme ukázat, že vypěstovat si vlastní jídlo není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Budeme vysévat malou zahrádku mikrobylinek, ze které budou už za pár dní sklízet první úrodu. Nebojte se dorazit s maličkými dětmi i staršími parťáky, věříme, že si to užijí všichni.

Díky spolupráci s našimi skvělými partnery může být doprovodný program opět pro všechny zdarma. Pohodovou atmosféru znovu doplní i živá muzika. Přijďte zažít skutečné farmářské trhy, podpořit regionální farmáře a výrobce a užít si fajn dopoledne. Více informací najdete na webu trhyvpardubicich.cz.