Kdo přišel odpoledne na náměstí, měl možnost si poslechnout starostu Pavla Hladíka a místostarostu Ladislava Effenberka.

„Obrovský provoz ve městě ztrpčuje lidem život a hustota hlavně kamionové dopravy paralyzuje střed města,“ připomněl starosta problém. V současné době se už naštěstí buduje dlouho očekávaný obchvat 1/35 Holice, který hlavní nápor aut odvede mimo město. „Stavba pokračuje podle plánu a měla by být dokončena v listopadu příštího roku,“ ujistil občany Ladislav Effenberk.

Místostarosta věří, že až se obchvat otevře, Masarykovo náměstí bude moci být využito více než doposud. „Například k různých akcím, které se nyní odehrávají hlavně před kulturním domem. Když pořádáme na náměstí adventní koncert, skoro účinkující přes hluk nákladní dopravy neslyšíme,“ vysvětlil Effenberk, proč je nyní náměstí hlavně komunikační tepnou.

Další Den s Deníkem se uskuteční v neděli 3. června v Lázních Bohdanči. I toto město trápí kamionová doprava. Podaří se Bohdanči získat váhy pro nákladní vozidla a těm příliš těžkým zakázat vjezd do centra?