FbŠ Bohemians - Sokoli Pardubice 13:9(3:1, 3:5, 7:3)

Branky a nahrávky: 1. Buršík (K. Petrák), 12. Malič (Forman), 20. Forman (Malič), 28. Kisugite (Řehoř), 30. Veleba (Čihák), 38. Kisugite (Řehoř), 43. P. Šebek (Forman), 44. Gajdoš (Rozkovec), 50. Malič (Forman), 51. Kisugite (Buršík), 54. P. Šebek (Forman), 57. Virga, 58. K. Petrák (Kawulok) – 3. Teichman (Kučera), 21. Teichman (Žáček), 23. A. Šmíd (Zozulák), 23. A. Šmíd, 38. Teichman (Kučera), 39. Kučera (Žáček), 52. Teichman (Ďopan), 54. A. Šmíd (J. Burian), 59. Prix (A. Šmíd). Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 10:12. Rozhodčí: Přemysl Bališ a Peter Varga. Diváci: 173.
FbŠ Bohemians: Hyršl (Zavřel) – Zezulka, Kisugite, Řehoř, Čihák, Malič, Virga – Dobisík, P. Šebek, Kawulok, K. Petrák, Buršík, Rozkovec, Gajdoš, J. Petrák, Veleba, Forman.
Sokoli Pardubice: Haleš (Denemark) – Kaluža, Kohoutek, Slabý, Prix, Ďopan – Pakosta, Zozulák, Viterna, Kučera, Teichman, Žáček, Klein, A. Šmíd, Křinka, J. Burian, Černý, Sákra.

Nutno říct, že pro nestranného diváka se jednalo o velmi atraktivní utkání.To se ukázal hned v prvních minutách. Již v jednačtyřicáté vteřině se trefil Buršík.

Nadále se pokračovalo aktivně a tentokrát byli na tahu hosté. Konkrétně se trefil Teichman. Následovala poměrně dlouhá chvíle bez branky. Tu přerušili ale pražští florbalisté v přesilové hře, gól vstřelil Malič. Taktéž hosté si vypracovali přesilovou hru v závěru prvního dějství, ale vyšlo to naprosto naopak a Formánek navýšil na 3:1 ve prospěch Bohemians.

Druhá část nabídla podobný scénář. Byť tentokrát působili aktivněji Sokoli. Tato snaha jim vyšla výborně, když třemi slepenými brankami Teichmana a dvakrát Šmída šli poprvé v zápase do vedení. Následovala pořádná divočina. Nejprve se trefili třikrát domácí a následně dvakrát hosté. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 6:6.

Neuvěřitelných deset branek viděli diváci v UNYP Aréně v průběhu třetí třetiny. Pardubičtí fanoušci z nich ale úplně nadšení nebyli, protože většina skončila za zády Denemarka. Utkání skončilo 13:9 ve prospěch domácích. Byť hosté nepředvedli špatný výkon, tak na bodový zisk to nestačilo. Pardubice budou mít možnost na reparát 6. října, kdy doma v hale Dašická přivítají florbalisty z Vítkovic, kteří zatím jsou lídrem tabulky.

Ohlasy po utkání

Zdroj: FbŠ Bohemians Praha