Sokoli Pardubice – 1. SC Tempish Vítkovice 5:4 (0:1, 2:3, 3:0)

Branky: 5., 28. a 47. Šmíd, 55. Teichman, 60. Zozulák – 12. Besta, 24. Kaleta, 31. R. Gattnar, 39. Delong. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 264. Pardubice: Haleš (Denemark) – Pakosta, Zozulák, Viterna, Teichman, Nezval, Kohoutek, Žáček, Slabý, Křinka, Šmíd, Burian, Ďopan, Sákra, Černý, Šimák, Machatý.

Sokoli si vypracovali v úvodu střetnutí několik příležitostí, ale brankář hostů držel. I na straně Pardubic se musel předvést v tom nejlepším světle Martin Haleš, což se mu do 12. minuty dařilo. Následně ho ale překonal Besta a Vítkovice šly do vedení.

Ani vstup do druhé části Pardubicím nevyšel a hosté jim odskočili o dvě branky. Domácí florbalisté ale nebyli horším týmem a to se začalo postupně projevovat. Nejprve snížil Adam Šmíd a poté zaúřadoval Martin Zozulák. Ten sice neproměnil trestné střílení, následně ale našel Šmída, který srovnal stav.Vítkovice však opět utekly zásluhou dvou branek – 2:4. 

Ve třetí části usilovali Sokoli o vyrovnání, což se přiblížilo dokonáním hattricku Šmída. A snaha se domácím vyplácela dál, když vyrovnávající gól vsítil Teichman. 

Dvě minuty po této trefě se prosadili i hosté, ale branka po dlouhém zkoumání u videa nebyla uznaná z důvodu faulu. Necelou minutu před koncem utkání Pardubice dokonaly překvapení, když Zozulák vstřelil vítězný gól. A ten videokontrola posvětila.

„Vítkovice nebudou rozdávat body jen tak na potkání. Pro nás to je velmi důležité vítězství,“ neskrýval radost trenér Ladislav Štancl.