První zápas se proti Otrokovicím konal v přímém přenosu ČT Sport. Souboj dvou celků, které spolu v tabulce sousedí, byl od úvodních minut vyrovnaný. Skóre otevřeli hosté přesnou střelou do šibenice, vzápětí náskok ještě navýšili. Na odpověď se dlouho nečekalo a Kučera se Šmídem do konce úvodní části stav dorovnali.

Druhá třetina byla spíše v režii domácích florbalistů. Pardubičtí dokonali obrat trefou Žáčka, na něhož mohl navázat Šmíd, ale neproměnil trestné střílení. Následně se prosadil ještě Kučera. Otrokovice snížily Hrabalovou zásluhou a na tabuli svítil po 40 minutách výsledek 4:3.

Ve třetí části dovršil hattrick Kučera a vzápětí přidal i čtvrtou trefu. Dvěma zásahy sice snižoval Vykopal, ale Teichman podtrhl konečný výsledek.

Tři body bereme!

Druhý den do utkání proti Ostravě šli Sokoli oslabení několika zraněními. V první části se hrálo opatrně a na úvodní trefu se čekalo do 19. minuty, kdy se trefil hostující Bräuer.

Ve druhé třetině nejprve srovnal Šmíd, jenže následně šli hosté do dvougólového vedení.

Třetí část byla střelecky otevřená, hra však byla v režii soupeře, kteří si došli pro přesvědčivou výhru.

„Kdybychom byli kompletní, tak by zápas určitě vypadal jinak,“ hodnotil zápas trenér Sokolů Ladislav Štancl a pokračoval: „Osobně si myslím, že jsme sehráli proti Ostravě paradoxně lepší zápas než s Otrokovicemi.“

Domácí dvojutkání hodnotí celkově kladně: „Jsme rádi za tři body, bereme je,“ tvrdí Štancl.

Pardubice jsou v superlize nyní na 11. místě s 10 body na svém kontě.

Sokoli Pardubice – PSG Panthers Otrokovice 7:5 (2:2, 2:1, 3:2). Branky: 8. L. Kučera (Prix), 11. A. Šmíd, 27. Žáček (Teichman), 33. L. Kučera (Ďopan), 47. L. Kučera (Žáček), 52. L. Kučera (Teichman), 60. Teichman – 5. Gašparík (Nehila), 8. Vykopal (Nehila), 37. Hrabal (Šefčík), 49. Vykopal (Nehila), 60. Vykopal (Hrabal). Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 546. Pardubice: Denemark – Kaluža, Kohoutek, Nezval, Slabý, Prix, Ďopan, Šimák – Pakosta, Zozulák, Viterna, L. Kučera, Teichman, Žáček, A. Šmíd, Křinka, J. Burian, Černý, Machatý.

Sokoli Pardubice – FBC Bystroň Group Ostrava 4:7 (0:1, 1:2, 3:4). Branky: 29. A. Šmíd (Teichman), 46. L. Kučera (Prix), 53. A. Šmíd (Teichman), 54. Prix (A. Šmíd) – 19. Bräuer (Kuczera), 34. Šulc (Pobořil), 38. Bräuer (Pešat), 43. Němec (Choma), 45. Kuczera (Němec), 59. Pobořil (Kuczera), 60. Chatrný (Bräuer). Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 0:2. Využití: 3:0. Diváci: 362. Pardubice: Haleš – Kohoutek, Nezval, Slabý, Prix, Ďopan, Šimák – Viterna, L. Kučera, Teichman, A. Šmíd, Žáček, Křinka, J. Burian, Sákra, Machatý, Belej, Pakosta, Klein.