Pardubice byly od úvodních minut aktivnější, což potvrdil skrytou střelou Ďopan. První branka však přišla až v polovině třetiny, kdy po aktivní hře se prosadil Šmíd. Hosté ale nesložili zbraně a srovnali zásluhou Gricha.

Rozjeté Pardubice zažily studenou sprchu v prvních minutách druhé části, kdy se Otrokovice střelecky prosadily a šly do těsného vedení. Sokoly se ale opět nevzdali a ba naopak šli do trháku. Celkem se domácí prosadili čtyřikrát a téměř půl tisíce diváků v hale Dašická se mohlo radovat z předvedeného výkonu svých oblíbenců.

Ve třetí části nechtěli Pardubičtí nic měnit na své aktivní hře. Týmu mohlo lehce zatrnout při snížení Zapletala, klid mu ale znovu dodal Martin Zozulák, který společně s Adamem Šmídem dobře vyřešil brejkovou situaci. V následujících minutách dokázali hosté využít vyloučení kapitána domácích Buriána, ale Sokoli si vítězství i nadále hlídali a po dalších dvou brankách mohli oslavit třetí bod v sérii po výsledku 10:4.

Další utkání, možná poslední, série playdown mezi Pardubicemi a Otrokovicemi se odehraje již zítra ve čtvrtek od 18.00 na palubovce Panthers. Sokoli vstupují do tohoto utkání s výhodou a mohou sérii již ukončit, a tím oslavit záchranu Livesport Superligy.

Play-down Livesport Superligy, 1. kolo, 5. zápas: Sokoli Pardubice – PSG Panthers Otrokovice 10:4 (2:1, 4:1, 4:2)

Branky Pardubic: 2. Marek Ďopan, 9. Adam Šmíd, 25. Lukáš Kučera, 31. Martin Zozulák, 33. Adam Šmíd, 39. Martin Zozulák, 50. Martin Zozulák, 56. Ivo Teichman, 57. Adam Šmíd, 60. Lukáš Slabý. Sestava Pardubic: Denemark, Haleš – Burian, Prix, Zozulák, Šmíd, Pakosta, Bína, Savický, Žáček, Šimák, Ďopan, Slabý, Nezval, Kučera, Teichman, Křinka, Kohoutek, Machatý, Klein.