Zápas začal z pohledu Pardubic velmi dobře. Až do osmé minuty se hrála na Jižním Městě vyrovnaná partie bez branek. Následně se ale s góly roztrhl pytel a hosté začali sekat chyby, což vedlo k brankostroji v podobě domácích florbalistů. 

Postupně se trefili Bauer, Vošta, Matoušek a Netrefa a domácí byli rázem v pohodlném vedení. Na tyhle branky zareagovaly Pardubice jednou brankou, když se po povedené akci Zozuláka prosadil Šmíd. Po brance Šmída úřadovali ale znovu chodovští hráči, před pauzou jejich vedení navýšili Votava s Ondruškem a týmy šly do šaten při pětibrankovém vedení domácích.

Hned první minuta druhé třetiny přinesla další ránu pro pardubický mladý tým, baseballovým způsobem se prosadil Ondrušek a znovu překonal Denemarka v brance. Po této brance se ale Sokoli zvedli a začal se hrát vyrovnaný florbal. Pardubický tým dokonce začal dotahovat manko, když se nejprve prosadil Jiří Kohoutek a vzápětí využil přesilovou hru Lukáš Prix. Také domácí tým se ale v rámci druhé periody prosadil dvakrát a v pauze mezi třetinami vedl o šest branek.

Vyrovnané utkání pokračovalo také ve třetí třetině, ve které se domácí prosadili dvakrát, za SOKOLY odpověděl druhou využitou přesilovou hrou v zápase kapitán týmu Jakub Burian. Pardubičtí hráči tedy doplatili na velmi nepovedenou první třetinu a v celkovém součtu na Chodově prohráli 4:11.

I přes nepříznivý výsledek se v zápase dají najít pozitiva, na straně SOKOLŮ totiž v zápase nastoupilo osm hráčů juniorského věku, čtyři z těchto hráčů si navíc odbyli svou superligovou premiéru.