Pardubice proti domácí Spartě vstoupily do zápasu velmi aktivně a nenavázaly tak na hrůzostrašný úvod utkání proti Chodovu. Na palubovce sice působili hosté lepším dojmem, ale jako první skórovali domácí. Ve třetí minutě prostřelil Haleše Kolstrunk. Sokolům se ale aktivita později vyplatila. Po nádherné přihrávce Šmída skóroval neomylně Žáček.

Ve druhé třetině se hrálo spíše opatrně. Sparta byla střelecky aktivnější ale dlouhou dobu narážela na výborně chytajícího Haleše. Toho překonali pražští florbalisté až v samotném závěru druhého dějství a domácí tak šli zpátky do těsného vedení.

Hosté se v poslední části základní hrací doby hnali za vyrovnáním, ale to jim nebylo přáno. Zřejmě největší šanci k srovnání stavu měl Ivo Teichman, který se postavil k trestnému střílení, ale domácího brankáře neprostřelil. Sokoli se stále hnali za vyrovnáním, nevyšla jim ale ani závěrečná hra v šesti a zápas tedy skončil pro florbal netradičním výsledkem 2:1.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Livesport Superliga, 14. kolo: ACEMA Sparta Praha – SOKOLI Pardubice 2:1 (1:1,1:0,0:0)

Branky: 3. Kolstrunk (Křenek), 34. Mat. Čermák (Košir) – 14. Žáček (A. Šmíd). Rozhodčí: Lukáš Čížek, Lukáš Laštovička. Diváci: 387. ACEMA Sparta Praha: Beneš (Hejna) – Bartoš, Kozák, Křenek, J. Sedláček, Pruner – Jonsson, Kolstrunk, Juha, Zouzal, J. Mühlfait, Košir, Fišer, Curney, Mat. Čermák, Krbec. Sokoli Pardubice: Haleš (Denemark) – Šimák, Slabý, Nezval, Kohoutek, Kaluža, Ďopan – Žáček, Viterna, Teichman, A. Šmíd, Sákra, Machatý, L. Kučera, Křinka, Černý, J. Burian, Bína, Zozulák.