Sokoli Pardubice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 10. Prix (Kaluža), 29. Křinka (Viterna), 39. Viterna (Křinka) – 39. Šulc (Pešat), 52. L. Kučera (Herblich), 53. Kuczera (Mikoláš), 58. Chatrný (Bräuer), 60. Šubert (Jakubec). Sokoli Pardubice: Haleš (Ujec) – Prix (C), Kaluža, Ďopan, Šimák, Nezval, Viterna, Škoda – Machatý, Žáček, Drba, Pakosta, Polis, Hurt, M. Bína, Křinka, Král, Drahný, Puchner.

Sokoli vlétli do zápasu tak, jak jméno jejich klubu jim velí. Skvělou první třetinu pro domácí podtrhl Lukáš Prix, který zkusil vystřelit z dálky a jeho pokus propadl až za záda Bindera. Ostrava se následně vrhla do útoku, ale Pardubice byly v obraně připravené a stav se již v úvodní části neměnil. V prvních minutách druhého dějství měli dvě obrovské šance hosté, ale Haleš nejprve skvělým zákrokem vychytal Bräuera a také o chvíli později selhal v trestném střílení Pobořil. 

Slovo si tak následně vzali domácí a hala Dašická se mohla radovat. Petr Křinka táhl přečíslení dva na jednoho a nahrávka mu sice nevyšla, ale ujmul se následně odrazeného míčku a skóroval - 2:0. Střelec tohoto gólu se v 39. minutě podepsal i pod další trefu svého týmu. Křinka táhl míček podél mantinelu a skvělou krosovou přihrávkou vyzval ke skórování Marka Viternu, který se nemýlil - 3:0.

Zdroj: DENÍK/Jakub Vítek

Radost domácím florbalistům však nevydržela dlouho a po necelých třiceti vteřinách se skóre měnilo i na druhé straně. Smůlu si vybral Martin Haleš v bráně Sokolů, jelikož ho Martin Šulc prostřelil až z půlky hřiště. 

Pardubičtí drželi vedení až do 51. minuty, ale následné události nepotěšily vyjma hráčů Ostravy nikoho, kdo se v hale Dašická nacházel. Hosté totiž nejpre během půl minuty vstřelili zásluhou Kučery a Kuczery dvě branky a srovnali nepříznivý stav. Ještě hůře bylo následně v 57. minutě, kdy se nejprve nechal vyloučit Radek Drba a Radek Chatrný dokázal pro svůj tým využít početní výhodu. Domácí následně ještě zkusili výsledek srovnat, ale ve hře bez brankáře inkasovali a na domácí palubovce tak prohráli 3:5. 

Zdroj: Youtube/Sokoli Pardubice