Sokoli Pardubice - PSG Panthers Otrokovice 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) 

Branky a nahrávky: 13. Šmíd (Zozulák), 21. Zozulák (Šmíd), 47. Pakosta (Šmíd), 59. Zozulák (Denemark) – 51. Vykopal (Sovják). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 19:17. Diváci: 702. Rozhodčí: Michal Prouza a Petr Ragowski. Sokoli Pardubice: Haleš (Denemark) – Kaluža, Šimák, Kohoutek, Nezval, Slabý, Prix – Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Bína, Žáček, Křinka, Šmíd, Burian, Machatý, Savický. Trenér: Ladislav Štancl. PSG Panthers Otrokovice: Kohút (Pujin) – F. Horák, Jurčík, L. Kubíček, D. Ležatka, Halama, Kopecký – Červenka, Grlický, Sovják, M. Ležatka, Zapletal, Hrabal, Nehila, Štourač, Minich, Šefčík, Vykopal, Grich. Trenér: Karel Ševčík.

V úvodu bylo poznat, že ani jeden tým nechce udělat zásadní chybu, aby neposlal svého soka do vedení. Po téměř dvanáctiminutovém oťukávání však přišel konečně důvod k radosti a celá hala Dašická začala slavit. Zásluhu na tom měla především dvojice Zozulák a Šmíd. Právě první jmenovaný našel osamoceného Šmída, který se uvolnil rychlou kličkou a zamířil přesně do pravého rohu branky hostů - 1:0. 

Sokoli i nadále dominovali, ale i hosté si dokázali vypracovat příležitost. Ta největší v první třetině přišla v samotném závěru, kdy Denemark musel vychytat Červenku.

Druhá třetina začala pro Sokoly výborně. Pardubická dvojice, která se podílela na první brance si tentokrát vyměnila role a připsala si tak i druhou trefu. Tentokrát však střelcem byl Martin Zozulák, který využil nabídky na volej od svého spoluhráče Adama Šmída. 

Po zbytek druhé části sice byly aktivnější Otrokovice, ale podobně jako v první třetině si nemohly přijít na výborně chytajícího brankáře domácích. 

V té nejprve Přemek Pakosta navýšil na 3:0 a Dašická mohla téměř již slavit. Hosté tedy ještě vykřesali kousek naděje, když snížili jednou trefou, ale poslední hřebík do rakve zatloukl v samotném závěru Zozulák a Pardubice tak mohly oslavit vítězství v sérii play down proti Otrokovicím.

Sokolik tak opět uhájili superligovou příslušnost a v další sezoně se opět budou rovnat s těmi nejlepšími celky v nejvyšší florbalové soutěži. 

Zdroj: Sokoli Pardubice