Nezlobte, teď nemohu mluvit. Jsem v Praze na svazu. Děláme totiž před derby ještě jednoho hráče. Tak začal rozhovor s živanickým sekretářem Michalem Buriánkem, který pamatuje plodná léta v klubu nedělního protivníka, tedy v FK Pardubice. Krajní obránce zdaleka není v Živanicích sám. Z bývalých pardubických hráčů by se dala poskládat celá jedenáctka. Pravda, někteří by museli opustit své naučené posty. Á propos tím novým hráčem je Jan Nikodem. Ano, i on působil na opačné straně barikády… 

Michal BuriánekMichal BuriánekZdroj: klubVnímáte v Živanicích derby s FK Pardubice stále jako svátek fotbalu, nebo už to jsou obyčejné zápasy?

Z mého pohledu se stále jedná o svátek. Také proto, že oba týmy hrají pohledný útočný fotbal a hřištěm Pod Vinicí tomuto stylu hry nahrává.

V živanickém kádru je mnoho hráčů, kteří si prošli FK Pardubice. Cítí třeba zášť, že se jich klub "zbavil"?

V současném kádru je dvanáct hráčů z historii v FK Pardubice. Takže samozřejmě je to pro nás speciální zápas. Nicméně, že bych u někoho viděl zášť, tak to rozhodně ne. Mladší kluci ale mají touhu ukázat, že nejsou horší než hráči, kteří nyní nastupují za A tým Pardubic.

Motivace, proti byť pardubické rezervě, asi nemůže být vyšší?

Motivaci vyhrát máme v každém utkání, ale přiznávám, že v derby je ještě o trochu větší. Předpokládám, že přijde na ČFL nadprůměrná návštěva. Je jasné, že se každý bude chtít před diváky předvést .

Jsou vypsány nějaké zvláštní prémie a případně kdo je vypisuje?

Bývalí ,,Pardubáci,, za případnou výhru zaplatí pro spoluhráče velké občerstvení (směje se)

Špičkujete se s někým z kádru soupeře?

Já osobně se špičkuji s mým velkým kamarádem Lukášem Ouředníkem. Kluby navzájem spolupracují a přejí si. Tedy, když nehrají spolu (úsměv). V neděli dopoledne však budeme devadesát minut každý dělat vše pro výhru svého týmu.

S jakým cílem, respektive jak dosáhnout toho abyste vyhráli?

Taktika na soupeře je plně v režii trenérů. Nerad bych něco prozrazoval.

Velké derby znovu zkraje sezony. Letos ale máte v zádech drtivou výhru nad Zápy, dýchá se vám lépe než vloni?

Vloni jsme do derby šli bez výhry v ,,základní hrací době,,. Letos už ji máme a po přesvědčivém výkonu minulý týden se Zápy, jdeme do derby v daleko lepším rozpoložení než minulý rok.