Pojďme začít Pardubicemi. Béčko nevstoupilo do zápasu příliš povedeně a ve 20. minutě již prohrávalo. Šmíd sice vytěsnil střelu z trestného kopu, ale z následného rohu již nadějný gólman inkasoval, když míč do branky hlavou poslal Jacobovic. Domácí následně hru vyrovnali, a tak byl k vidění pohledný fotbal. Svěřenci trenéra Němečka zaslouženě srovnali v závěru první půle, když se k míči dostal Pandula a úspěšně zakončil - 1:1.


Načítám tabulku ...

Druhá půle již žádný gól nepřinesla a Pardubice tak doma vybojovaly bod za remízu s Mostem. Za zmínku ještě stojí nešťastná situace, ve které si Lima při pádu přes brankáře zlomil klíční kost a musel být sanitkou odvezen do nemocnice.

"V domácím prostředí jsme hráli proti týmu, ze třetího místa, který je velmi aktivní v napadání. Kromě 15 minut v prvním poločase, jsme jinak odehráli velmi slušné utkání. A především za hru ve druhém poločase jsme si zasloužili vyhrát. Bohužel ta pasivita v prvním poločase mohla za to, že jsme soupeři darovali standardní situaci, následně roh a potom jsme inkasovali. Do poločasu jsme zaslouženě vyrovnali. Zbytek utkání se kluci snažili dát další branku, ale bohužel. Byla tam dravost, herní odvaha a spousta dobrých věcí. Takže makáme dál," hodnotil střetnutí trenér domácího celku Pavel Němeček.

Vstup jako hrom. Ten zažily do jarní části Živanice. Nutno říct, že fotbalisté tohoto týmu měli i skvělý start utkání v Kolíně. Psala se totiž šestnáctá minuta a hosté zásluhou Nikodema a Zvěřiny šli do dvoubrankového vedení. Svěřenci trenéra Krejčího však pokračovali v povedeném výkonu i v dalších minutách a po velmi dlouhé pauze udeřil starý známý David Petrus.

Taktéž druhá půle se vyvíjela skvěle pro Sokol, který brzy vsítil na 4:0. Hrdinou hostů se opět stal David Petrus, kterého našel na hranici vápna přesnou nahrávkou Nikodem a navrátilec se již nemýlil a uklidil míč do prázdné kolínské svatyně. Živanice následně hrály svůj fotbal a nepouštěly domácí do mnoha šancí. Kolínští ale dokázali přece jen jednou skórovat. Po několika smolných odrazech se dostal k míči Daniel Jaroš a upravil na konečných 1:4. Živanice tak v prvním jarním kole dokázaly naplno bodovat a po povedeném výkonu jsou v tabulce na jedenáctém místě tabulky.

"Na úvod jarní části soutěže jsme zajížděli na horkou půdu do Kolína a začátek utkání byl zcela v naší režii. Dostávali jsme se do brankových příležitostí a už ve 25. minutě jsme vedli 3:0. Poté se sice hra opticky vyrovnala, ale soupeře jsme k ohrožení naší svatyně pouštěli jen sporadicky a pohlídali jsme si zaslouženě vítězství 4:1. Teď už se ale soustředíme na další střetnutí, které odehrajeme na venkovní půdě v Mostě," říká k střetnutí hrající vedoucí týmu Michal Buriánek.