Předposlední domácí zápas v ČFL fotbalistům Jiskry Ústí nad Orlicí totálně nevyšel, stejně jako celá nevydařená sezona. Před hrstkou nejvěrnějších diváků stačila hostujícímu Chlumci ke třem bodům průměrná hra, po třech gólech v prvním poločase bylo „vymalováno“.

„Z rezignovaného celku Jiskry podal třetiligový výkon pouze gólman Jeřábek,“ okomentoval dění na hrací ploše klubový sekretář Jan Skácel.

Přes veškerou snahu domácího brankáře se však hosté třikrát ve statické a chybující obraně prosadili, když další vyložené šance ještě zahodili. Po hodině hry pod dojmem poklidného vedení zřetelně polevili a umožnili Jiskře alespoň kosmetickou korekci výsledku, když hezkou individuální akci zakončil Anih.

Pro pardubické béčko přišla nejprve dobrá zpráva v sobotu, neboť jejich konkurent z existenčního pásma Liberec B vyšel naprázdno. Tuhle šance chtělo proměnit v úspěchu na hřišti rezervy Bohemians, leč to se nepovedlo. Vstup do utkání svěřencům trenéra Němečka hrubě nevyšel.

Po šesti minutách si po nedůrazné hře Pardubic našel míč Kadlec, který poslal své spoluhráče do vedení. Vzápětí přidal druhou branku Vala, když vymetl pavučiny za zády Letáčka, a o výsledku bylo jasno.

Do závěrečného hvizdu se nic nezměnilo a Pardubice tak promarnily šanci na odskočení od rezervy Liberce.

Hodnocení Pavla Němečka (trenér FK Pardubice B): "Při první standardní situaci soupeře jsme bohužel zaspali, nechali volného hráče a ten osamocený skóroval. Za čtyři minuty pak soupeř po zpětné přihrávce vstřelil druhou branku a následně se pro nás stává utkání složitější. Po té jsme se do hry dostali a náš výkon určitě snese měřítko. Ale zápas se prostě rozhoduje v pokutových územích a na tom musíme hodně zapracovat. Šance si vždycky vytvoříme, ale naše produktivita je mizerná. Určitě se s nedostatky pokusíme vypořádat a věřím, že naše výkony budou ještě lepší."

Živanice zajížděly na půdu rezervy Mladé Boleslavi. Výjezd to taktéž nebyl úspěšný. O výsledku rozhodl dvakrát Mašek a jednu trefu přidal z penalty Langhamer. Na straně Živanic pouze snižoval z pokutového kopu Kopecký.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - FK Chlumec nad Cidlinou 1:3 (0:3). Branky: 78. Anih – 18. T. Labík, 28. Havlena, 40. Bastin (pen.). ŽK: 0:4. TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Jeřábek – Koukola, Hapal, Souček (C), Špatenka, Tichý, Grygar, Langer, Vošlajer (46. Vácha), Chleboun, Onije (46. Anih).

Bohemians 1905 B - FK Pardubice B 2:0 (2:0). Branky: 6. Kadlec, 12. P. Vala. ŽK: 1:1. FK Pardubice B: Letáček – Hanč, Řehák (46. Sedláček), Halász, Toml (C), Jarkovský, D. Mareš, Miláček (80. Stýblo), Rezek, Štichauer, Vít.Náhradníci: Hrnčíř – Hajník, Řezníček.

FK Mladá Boleslav B - TJ Sokol Živanice 3:1 (0:0). Branky: 61. Mašek, 64. Langhamer (pen.), 89. Mašek – 80. Kopecký (pen.). ŽK: 2:1. TJ Sokol Živanice: Vaníček – Buriánek, Spěvák, Vobejda, Polák – Kakrda (90. F. Pánek), Langr /K/, Václavek (81. Knespl), Nikodem – Štěpánek (65. D. Pánek), Kopecký.