K samotným zápasům. První vážnější šanci v zápase rezerv měla ta hradecká, když po střele Hájka musel Šmíd vytlačit míč na rohový kop. Míč však měli více na svých kopačkách hosté, ale na druhou stranu naráželi na špatnou koncovkou. Za zmínku stojí jen vysunutí Rosy na Limu v poslední minutě první půle, ale domácí obrana Brazilcovu střelu zablokovala. Téměř identický průběh byl k vidění i ve druhé půli zápasu. Domácí hrozili z rohových a přímých kopů, ale hosté měli daleko více z celkové hry. Pardubice byly nakonec i za svou aktivitu odměněny, byť to dlouho vypadalo opět na bezbrankovou remízu. Sychra byl zfaulovaný před vápnem a k míči se postavil Vencl, který vymetl šibenici a navedl svůj tým k vítězství v poslední minutě zápasu.

Druhý zástupce Pardubického kraje už tak nadšený nebyl. Živanice na hřišti Přepeří sice hrály aktivně, ale jako první a jediný se prosadili domácí. Byť šance byly k vidění na obou stranách, tak od osmadvacáté minuty už žádná neskončila na úrodné půdě a domácí Přepeře tak vyhrály 1:0. Živanice se kvůli těsné prohře propadly až na předposlední místo tabulky ČFL. Naopak Pardubice B poskočily na jedenácté místo. 


Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

FC Hradec Králové B - FK Pardubice B 0:1

Fakta - branka: 90. Vencl. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Havlík z Dačic (Tesař, Janíček). Diváci: 280. Sestavy - FC HK B: Čábelka - Baloun (80. Hypšman), Hodač, Hlaváč, Kosař, Trusa, Holovatskyi, Hájek, Boniš, Dvořák. FK PCE B: Šmíd - Rosa, Vencl, Koukola, Sedláček - Jeřábek - Sychra, Šimek (67. Dostál), Jarkovský (46. Štichauer), Kapanga (67. Miláček) - Lima.

Pavel Němeček (trenér FK Pardubice B): "Pro nás utkání skončilo nejlépe, jak mohlo. V poslední minutě trefit vítězství z přímého volného kopu je prostě fantastický. Jinak si myslím, že utkání bylo herně vyrovnané. Oba dva týmy měly hodně ztrát a příliš nebyla k vidění herní kvalita. Šance, ke vstřelení branek jsme měli více a v závěru se k nám přiklonilo štěstí."

Aleš Čvančara (trenér FC Hradec Králové B): „Je to strašně kruté. Nesmyslný faul v 90. minutě, náš hráč to může hrát normálně, ale jde do toho jako blázen. Pak střela, která vlastně není střelou, tak si ji tečujeme zádama sami do brány a skončí to 0:1. Přitom ve druhém poločase jsme předvedli asi lepší výkon než v tom prvním. V něm byly lepší Pardubice, my jsme poctivě bránili a snažili se chodit do brejků. Zápasu by slušela remíza.“

FK Přepeře - TJ Sokol Živanice 1:0

Branky: 28. Ugwu. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Lerch – Švorc, Gunitš. Diváci: 192. FK Přepeře: Tkachenko – Janošík, Tvaroha, Nesvadba (C), Knejzlík, Pavlata, Bulíř, Martan (65. Jimmy), Vyčítal (89. Habr), Novák (77. Pejčić), Ugwu (77. Angelozzi). TJ Sokol Živanice: Frydrych – Spěvák, Chocholatý (65. Svoboda), Vobejda, Buriánek, Nikodem, Štěpánek, Polák, Langr (C), D. Pánek, Kopecký.

Michal Buriánek (hrající sekretář Živanic): "Bojovné utkání,které se hrálo na těžkém terénu, bylo celý zápas herně vyrovnané, avšak bohužel pro nás jedinou branku utkání vstřelil domácí Ugwu. My jsme z našich příležitostí nedokázali žádnou zužitkovat, a tak jsme si neodvezli žádný bod do tabulky."