Zápas měl od začátku velmi slušné tempo a hosté si vytvořili územní převahu. Tu dlouho nedokázali proměnit v branky, až jim k tomu pomohly chyby domácí obrany. Dva rychlé góly padly v rozmezí 35. až 37. minutě. Ve 40. minutě po centru z levé strany na dvakrát dokázal dostat míč do branky Brychnáč - 1:2.

Hned za další dvě minuty Hanč odvrátil míč hlavou jen na hranici velkého vápna přímo k hráči soupeře, který upravil na 1:3. Za další dvě minuty se však podařilo snížit Pandulovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a upravil na poločasových 2:3.

Do druhé půle domácí zlepšili obrannou hru a žádnou branku již neinkasovali, bohužel se jim však ani nepodařilo vyrovnat a tak si připsali první prohru v letní přípravě.

FK Pardubice B - FC Králův Dvůr 2:3 (2:3)

Fakta - branky: 40. Brychnáč, 44. Pandula - 35., 37. a 42. soupeř. Rozhodčí: Hořínek (Vykopal, Frank). Diváků: 40. Sestava FK PCE B: Šimůnek (46. Šmid) - Svatoš, Vencl (70. Pandula), Hanč, Halász - Jarkovský - Brdička, Machů, Pandula (46. Svoboda), Sedláček (46. Miláček) - Brychnáč.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: "Utkání nám ukázalo, na čem je potřeba ještě pracovat, abychom v sezóně byli konkurenceschopní. Dnes nám chyběla přesnost v rozehrávce a hodně jsme kazili. Soupeř pracoval organizovaně a v přechodové fázi nás trápil. Mrzí mě, že jsme dostali první dvě branky v krátkém sledu. Těžko se následně otáčí výsledek zápasu. Na druhou stranu jsem rád, že jsme vstřelili dvě branky."