Na podzimní derniéru si museli počkat. Po prohře ve východočeském derby totiž následovala reprezentační přestávka. „Je pravda, že nám v Hradci nefungovalo skoro nic a v tomhle směru nám pauza rozhodně pomohla. Někteří hráči měli menší šrámy, těm asi přestávka vyhovovala,“ řekl pardubický trenér Jiří Krejčí.

Naopak na to, aby se do hry vrátil třeba zraněný stoper Martin Šejvl, by bylo potřeba více času. „Ten, kdo měl zranění většího rázu, tak se na trávník pro poslední utkání ještě nevrátí,“ uvedl kouč.

S Jihlavou se Pardubičtí potkají v této sezoně již podruhé. Na Vysočině prohráli 0:1 a na střídačce soupeře u toho tehdy byl Martin Svědík, bývalý hráč a později trenér Pardubic. Nedávno ovšem přijal nabídku prvoligového Slovácka, kam se již přesunul. V Pardubicích tak Jihlavu povede jeho asistent Michal Šmarda, kterému pomůže šéftrenér mládežnické akademie Roman Kučera.

„Nečekáme, že by se styl hry jihlavského týmu proti předchozím měsícům nějak změnil. Dostávali málo gólů a dobrou obranou se jistě budou prezentovat i dál. A v jihlavské ofenzivě je víc hráčů, kteří mohou zlobit,“ poznamenal trenér Krejčí.
Pokud se Pardubicím poslední zápas povede, mohou udržet neporazitelnost v domácím prostředí. A pojistit si minimálně pátou pozici. „Vyhrát chceme vždy a bylo by to dobré rozloučení s fanoušky. Věřím, že kluci pro to udělají maximum,“ prohlásil trenér.