Blízcí soupeři, řada pardubických odchovanců na druhé straně barikády. Fotbalový víkend láká i na lahůdku, kterou představuje zápas FK Pardubice B – TJ Sokol Živanice. Duel třetího kola ČFL (skupina B) se hraje v neděli od 10.15 hodin v Pardubicích.

„Na zápas se těší celá kabina. U soupeře mám spoustu kamarádů a bývalých spoluhráčů, ale jakmile zápas začne, tak jde kamarádství stranou,“ říká před nedělním duelem Tomáš Jiroutek, kapitán pardubické rezervy.

V předchozí sezoně vzájemný souboj chyběl, po postupu Pardubic B se regionální souboj vrací. „Na derby se podle mě těší každý, mně osobně takové zápasy dost chybí. Jsem rád, že si zase zahraji Pod Vinicí,“ uvedl David Petrus, živanický útočník s pardubickou minulostí.

Sedmadvacetiletý záložník Jiroutek je nyní nejstarším hráčem mladého pardubického týmu. „Na klukách je vidět, že se chtějí o místo v sestavě porvat, na tréninku pracují velmi dobře. Z dorostu přišli dobře připraveni a teď už je to jen na nich, jak k tomu přistoupí,“ uvedl Jiroutek, jenž prošel řadu klubů (i Slovan Liberec) a v zimě se vrátil do Pardubic.

„Tesla“ v třetiligové premiéře zdolala Přepeře, ale pak prohrála na hřišti Dukly. Naopak Živanice hrály dvakrát doma a získaly v úvodních zápasech pět bodů.

„Živanice mají zkušený tým a letos se budou pohybovat v horních patrech tabulky. My ale uděláme maximum pro to, aby body zůstaly na Vinici,“ prohlásil Jiroutek.

„Nemáme důvod si nevěřit, odehráli jsme dobré zápasy. Béčko Pardubic jsem ještě neviděl, ale doufám, že potvrdíme dvě domácí vítězství,“ prohlásil Petrus.