Zásahy do sestavy. Zápas v Chrudimi před reprezentační přestávkou připravil pardubickým trenérům složitější rozhodování o sestavě pro duel proti Vlašimi (0:0). V krajském derby totiž dostali čtvrtou žlutou kartu kapitán Jan Jeřábek a Emil Tischler, z důvodu zranění navíc vypadl ještě nejlepší pardubický střelec Michal Petráň.

„Michal má po utkání v Chrudimi zlomený malíček na noze. Byl na rentgenu, je smůla, že mu to pomalu srůstá. Další kontrola je až v polovině dubna, to není dobré,“ řekl k jeho absenci pardubický trenér Jiří Krejčí.

Na hrotu za něj v duelu 20. kola zaskočil Daniel Kovář, do sestavy se vrátil i Pavel Černý a pardubickou premiéru ve FNL prožil Martin Toml. Třiadvacetiletý hráč přišel v zimě z Mladé Boleslavi.

„Jsem rád, že jsem mohl nastoupit. Je jenom škoda, že jsme nevyhráli. Průběh utkání byl takový, že bod je asi spravedlivý,“ uvedl Toml.

Bez tří hráčů obvyklé sestavy (Jeřábek s Petráněm chyběli poprvé v sezoně) Pardubičtí neskórovali, v závěru je navíc zachránil výborným zákrokem brankář Jiří Letáček.

„To by byl pro nás těžký direkt. Jenže jsme mohli sami skórovat. Byla tam i tyčka, já měl po odraženém míči střelu, která byla tečovaná. Bylo to asi o jednom gólu. Kdybychom ho dali jako první, tak bychom to už urvali,“ doplnil Toml.

Sám nastoupil ve středu hřiště na místě Jeřábka a potvrdil vizitku univerzála. Hrát může nejen v obraně. „Kam mě trenér postaví, tam se snažím předvést to nejlepší, co umím. Doufám, že jsem přesvědčil trenéry, že bych mohl naskočit třeba i v průběhu zápasu, kdyby se něco stalo,“ prohlásil.

A trenérův pohled na hru bez tří opor? „Osa týmu je od léta sehraná, ale hráči, kteří nastoupili, hráli se zájmem a snažili se odevzdat maximum. Mám k tomu samozřejmě i nějaké výhrady, ale to si rozebereme v kabině,“ poznamenal Krejčí.

Pardubice se nyní v týdnu budou chystat na další náročnou prověrku. V neděli totiž zamíří na hřiště vedoucích Českých Budějovic.