Skvělý víkend v podání krajských zástupců ve třetí nejvyšší fotbalové lize. Jak Pardubice B, tak i Živanice zvládly své zápasy vítězně a daly tak zapomenout na minulý týden, ve kterém svá střetnutí nezvládly…

Pojďme však postupně. Živanice přivítaly na domácí půdě rezervu Jablonce a především v první půli svěřenci trenéra Krejčího na travnaté ploše dominovali. Do vedení poslal "oranžové" z přímého kopu nejlepší střelec týmu Lukáš Kopecký a na dvoubrankové vedení zvyšoval navrátilec David Petrus. Otěže sice ve druhém poločase přebrali hosté, ale na vyrovnání již nestačili a Živanice tak uhájily těsné vedení a s tím spojené vítězství 2:1.

ilustrační foto
Libišany schytaly debakl a na první místo tak míří Horní Ředice

Ještě větší divočina se však konala na stadionu Pod Vinicí. Němečkova družina nastoupila proti rezervě Mladé Boleslavi a utkání tak slibovalo pořádně peprný průběh. To se také potvrdilo. Po začátku, ve kterém se takzvaně spíše oťukávalo, přišli domácí s velkou parádou. Ve 36. minutě totiž napřáhl kousek za vápnem Machů a vymetl levou šibenici mladoboleslavské brány - 1:0. Hosté také orazítkovali tyč, ale do kabin se šlo za výhodnějšího stavu pro domácí.

To nejzajímavější se však stalo až ve druhé půli. Domácí měli ideální šanci navýšit skóre v 55. minutě, kdy byl ve vápně faulován Pandula Königem a byla z toho penalta. Tu však sám faulovaný neproměnil. V 80. minutě se situace opakovala a faulován byl tentokrát Pandula. K pokutovému puntíku se postavil střídající Noák, ale jeho pokus brankář Kořán vyrazil. Jak už to bývá, tak domácí byli potrestáni také. V nastaveném čase se pískla totiž penalta i na druhé straně. Mladá Boleslav tak měla jedinečnou možnost vyrovnat. Pardubický gólman Šmíd ale vytáhl skvělý zákrok a domácí tak brali cennou výhru.

Fotbalisté pardubické rezervy zvládli domácí zápas Mladou Boleslaví.
Neviděl ani jednu ze tří zazděných penalt. Raději jsem se otočil, říká Němeček

To chtěli co nejdříve navýšit. Ideální příležitost k tomu měli v 55. minutě, kdy byl ve vápně faulován Pandula Königem a byla z toho penalta. Tu však sám postižený neproměnil, když mu jeho střelu Kořán vyrazil a dorážka Sedláčka šla mimo. V 80. minutě pak unikl opět Pandula, tentokrát ho sestřelil gólman Kořán a byla z toho druhá penaltová možnost pro domácí. K té se postavil střídající Novák, ale i jeho pokus Kořán vyrazil! A jak už to bývá, tak přišel trest pro domácí, když se ve druhé minutě nastavení pískala penalta pro hosty, kteří tak dostali jedinečnou možnost na vyrovnání. Exekutorem byl König, ale i jemu střelu vyrazil gólman Šmíd a chvíli poté se již pískal konec tohoto zajímavého zápasu, ve kterém domácí vybojovali cennou výhru.

Živanice - Jablonec B 2:1 (1:0)

Branky: 5. Kopecký, 41. Petrus – 51. Kubát.

Pardubice B - Mladá Boleslav B 1:0 (1:0)

Branky: 36. Machů.


Načítám tabulku ...

Ohlasy zástupců klubu najdete níže v článku…

Michal Buriánek (hrající vedoucí týmu Živanic): "V bojovaném utkání se hrálo ve slušném a rychlém tempu. Potřebovali jsme potvrdit získané body ze dvou venkovních střetnutí. Naštěstí se nám podařilo v první půli jít do dvoubrankového vedení, když se po přímém kopu prosadil Kopecký a na něj navázal po rychlém protiútoku David Petrus. Ve druhé půli Jablonec snížil ze standardní situace, ale nakonec jsme vítězství uhájili."

Pavel Němeček (trenér Pardubic B): "Myslím si, že tento zápas nebyl v poli nějak nadprůměrný. Ale na druhou stranu oba dva týmy chtěli hrát fotbal. My jsme šli do vedení krásnou brankou. Poté si každý z týmů ještě jednu šanci ze hry vytvořil, ale ani jedna nevyšla. Ovšem má nervová soustava zabrat dostala. Jelikož jsme k tomu všemu ještě nedali dvě penalty a skoro v poslední minutě ji nedal také soupeř. Věřím, že toto vítězství nám na energii ještě přidá."