Pojďme začít pardubickou rezervou, která vstoupila do svého zápasu již v dopoledních sobotních hodinách. Přepeře přijely na východ Čech rozhodně vyhrát, což dokazovaly po celé utkání, ale svěřenci trenéra Němečka taktéž chtěli uhlídat všechny body. Střelci na obou stranách ale tentokrát měli smůlu. Výborně totiž zachytal jak brankář domácích, tak i hostů. Diváci tak žádnou branku v Pardubicích neviděli a obě mužstva se rozešla smírně po bezbrankové remíze 0:0.

Živanice nastoupily ke svému prvnímu jarnímu utkání o několik hodin později. Druhému zástupci Pardubického kraje vyšel vstup do zápasu na jedničku a dal tak zapomenout na bídnou produktivitu z podzimu. Již ve třetí minutě se totiž prosadil Jan Nikodem, který využil povedeného centru za obranu a z voleje překonal brankáře hostů. Tento výsledek však příliš dlouho nevydržel a Jablonec po dalších čtyřech minutách srovnal skóre. Po divokém začátku však přišla doba klidu, která trvala až do samotného závěru. Ani jeden z celků si nevypracoval žádnou výraznější šanci, a tak se domácí Živanice rozešly s Jabloncem smírně.

Načítám tabulku ...

FK Pardubice B - FK Přepeře 0:0

ŽK: 71. Pejčič (PRP). Rozhodčí: Ježek - Vojtěch, Koutník. Diváci: 120. FK Pardubice B: Budinský – Kirchner, Vencl, Řehák (C), Sedláček, Jeřábek, Štichauer (56. Novák), Jarkovský, Tischler (71. Miláček), Krobot, Rodrigues (87. Brdička). FK Přepeře: Tkachenko – Janošík, Tvaroha, Nesvadba (C), Knejzlík, Martan, Pavlata, Novotný (30. Bulíř), Novák (61. Pejčič), Ugwu (83. Angelozzi), Jimmy (61. Vyčítal).

Pavel Němeček (trenér FK Pardubice B): "Oba dva týmy chtěli v tomto zápase jednoznačně vyhrát. Soupeř měl vynikající standardní situace, ze kterých nás hodně ohrožoval. My jsme hráli trpělivě a snažili se do organizované obrany dostat. Kolem pokutového území jsme ovšem nezachovali klid a některé situace jsme řešili zbrkle. V určitých situacích nám chyběla i technická kvalita. Mohli jsme utkání vyhrát, ale i prohrát."

Živanice - Jablonec B 1:1 (1:1)

Branky: 3. Nikodem – 7. Velich. ŽK: 48. Pánek (ZIV). Rozhodčí: Švorc - Černý, Hrivík. Diváci: 120. TJ Sokol Živanice: Frydrych  -  Buriánek, Spěvák, Vaclavek (40'Polák), Chocholatý (68'Svoboda) - Pánek D., Langr, Vobejda, Kopecký, Nikodem - Štěpánek (80'Knespl). FK Jablonec B: Richter – Diviš, Vošahlík (K), Karban, Konda, Gaši, Rozkovec, Stibor, Kinčl, Podzimek, Velich.

Michal Buriánek (hrající sekretář Sokolu Živanice): "Do utkání jsme vstoupili skvěle a hned ve 2. minutě jsme se ujali vedení nádherným volejem Nikodema. Bohužel soupeř brzy srovnal skore a ve zbytku utkání byla jedinou šancí na obou stranách, nastřelená tyč Štěpánkem."