To byl raketový start. Kdo dorazil do Živanic něco pozdě, musel litovat. Ručička neodkrojila ani minutu a už se měnilo skóre.

"Do utkání jsme nemohli vstoupil lépe. Po krásné akci jsme se asi v padesáté vteřině ujali vedení," popisuje úvodní radost živanický trenér Roman Oliva.

Jenže Zápy nejsou žádná ořezávatka. Kavalír se zrovna jako kavalír nepředvedl. Alespoň pro domácí fandy…

"Vyrovnávací branka nás trochu přibrzdila a do konce prvního poločasu jsme se trochu hledali," přiznává lodivod. 

O přestávce si domácí lodivod s hráči vysvětlil, jak postupovat ve druhém poločase. Především je nabádal ke klidu a rozvaze. Jeho svěřenci si vzali slova k srdci a na trávníku už existovalo pouze jedno mužstvo. Převahu vyjádřilo třemi góly. 

"Po změně stran jsme byli jasně lepší, soupeři nedali žádnou šanci a utkání rozhodli ve svůj vlastní prospěch. Klíčová byla pětiminutovka, kdy jsme se odskočili na 3:1" má jasno Oliva. 

Zápy jsou každým rokem ambiciozním týmem a horkým kandidátem na postup. 

"Podle mého názoru soupeř nebyl oslaben oproti minulé sezoně. Akorát tam měli problém, když zemřel jejich majitel Mašek. Kormidla se ujal jeho syn, který trénoval ve Vlašimi. Mají kvalitní tým, ale nám se ta závěrečná půlhodina opravdu povedla. Kluci hráli výborně. S prvním kolem se to nedá srovnat. Z kompaktního týmu vynikl David Petrus," pochvaloval si Oliva.  

Živanice tak ze dvou domácích zápasů za sebou vytěžily tři body. Po prohře 0:1 ze Zbuzany už si nemohly dovolit ztrácet body.

"Vzpomněl jsem si na loňský rok, kdy jsme po třech kolech měli jediný bod. Tohle jsme nechtěli letos dopustit," podotýká Roman Oliva. 

Živanice – Zápy 4:1

Fakta – branky: 67. a 90. Kopecký, 1. Zavřel, 72. Gašpar z penalty - 15. Kavalír. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 1:1. Diváci: 170. Poločas: 1:1. Živanice: Frydrych – Buriánek, Spěvák, Václavek, Polák (20. F.Pánek) – D. Pánek (83. Štěpánek), Langr, T. Kakrda, Zavřel (57. Gašpar), Kopecký – Petrus (83. Formáček).