Právě gólman Marek Boháč je z celého kvarteta nejzkušenější. Jednatřicetiletý brankář působil naposledy v Příbrami, kde během podzimu odchytal deset prvoligových zápasů.

Obsazení brankářského týmu bylo na pořadu dne. Vzhledem k podzimnímu zranění Jiřího Letáčka se v Pardubicích na startu zimní přípravy objevil Jan Čtvrtečka ze Sparty, jenže po týdnu se vrátil do Prahy.

Příchodem Boháče by mělo být mezi tyčemi jasno. „Marek řeší ukončení smlouvy v Příbrami. Jakmile to bude dotažené, tak podepíše smlouvu u nás,“ řekl Vít Zavřel, sportovní manažer FK Pardubice.

Včera se na východě Čech objevil i Brazilec Ewerton, který nastoupil na podzim Pod Vinicí za rezervu Mladé Boleslavi. Nyní se již zapojil do tréninku v Pardubicích. Ve středočeském klubu zapsal třiadvacetiletý ofenzivní hráč během roku 2019 čtyři prvoligové starty, předtím hrál na Slovensku za Zlaté Moravce.

S týmem trénují i devatenáctiletí hráči Jakub Selnar a Martin Šplíchal. Prvně jmenovaný je hráčem Plzně, na podzim působil v Sokolově. A zahrál si i na mistrovství Evropy hráčů do 19 let.

Šplíchal, který má taky zkušenosti z mládežnických reprezentací, přichází z Českých Budějovic. „Domluvili jsme se s ním zatím na týdenní zkoušce. Otazník je totiž stále u Michala Kohúta, který trénuje na Slovácku. Pak se rozhodneme,“ doplnil Zavřel.

Už ve středu čeká Pardubice přípravný zápas, když od 11 hodin nastoupí proti béčku Slovanu Liberec.