V oficiálních statistikách je nakonec uvedeno jméno Michala Hlavatého. Jeho spoluhráč Tomáš Čelůstka ještě celou situaci jistil u tyče prostějovské branky.

„Mně přišlo, že už to bylo za lajnou. Nechtěl bych Tomášovi gól brát, ale přál bych mu ho víc, kdyby to nebylo proti nám,“ poznamenal po utkání i prostějovský kapitán Jan Polák.

Zkušený záložník a bývalý český reprezentant měl právě s Čelůstkou po utkání co rozebírat. „Znám se s Tomem a samozřejmě i s jeho bratrem Ondrou, se kterým jsem hrával. Jsou to perfektní kluci, úspěch jim samozřejmě přeji,“ dodal Polák, jenž se s Ondřejem Čelůstkou, současným hráčem národního týmu, potkal v německém Norimberku.

Po pardubické výhře měl větší důvod ke spokojenosti Čelůstka. „Vstoupili jsme do utkání dobře a hráli tak, jak jsme chtěli. Byli jsme všude včas a sbírali odražené míče. První velkou šanci jsme nedali, ale pak jsme byli odměněni za hru, kterou jsme předváděli,“ ohlédl se za duelem levý obránce FK Pardubice.

Ani sám Čelůstka si nebyl jistý, jak to s gólovou trefou bylo. „Klidně bych ji nechal Míšovi Hlavatému,“ uzavřel. Důležitá trefa nasměrovala tým za výhrou, kterou udržel i po přestávce.

„Bylo to v závěru hodně náročné. Hlavně v okamžicích, když přišel Karel Kroupa, který je vysoký. Souboje s ním jsou těžké. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to,“ řekl Čelůstka.

CENNÉ TŘI BODY

Pardubičtí trenéři v utkání ani nevyužili novinku při střídání. Místo povolených pěti změn si vystačili se třemi. „Pět střídání se hodí, když potřebujete zacloumat týmem, nedaří se a prohráváte. Pak můžete riskovat. My jsme vedli a využili jsme tři střídání. Možná v závěru jsme mohli střídat dvakrát, ale příště to může být zase jinak,“ řekl trenér Jiří Krejčí.

Pardubice zvládly vítězně i druhý jarní zápas. „Tyto výsledky tým ještě více utužují a dodají mu sebevědomí. Nezáleží, jestli to je 1:0 nebo 4:0. Pro nás to jsou cenné body,“ doplnil Čelůstka.