V zaběhnutých kolejích. Že jsou Pardubice po pátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na prvním místě? To na včerejším tréninku nikdo neřešil. „Asi se kluci ještě na tabulku nepodívali,“ usmál se PAVEL ČERNÝ, který rozhodl duel v Ústí nad Labem.

„Po fyzické stránce to bylo náročné utkání. Ústí má silný tým, který vyznává ofenzivní fotbal, což taky bylo vidět. Hrálo se od vápna k vápnu. Byli jsme šťastnější v tom, že se nám jedna šance podařila proměnit,“ uvedl čtyřiatřicetiletý útočník.

Rozhodující střela zápasu vám vyšla. Zakončoval jste v ideální pozici?
Žádné zakončení není snadné, ale Lukáš Pfeifer mi to připravil krásně proti noze. Když jsem si na něj křikl, tak jsem věděl, co budu chtít dělat. Jsem rád, že to dopadlo, jak jsem si představoval.

Dlouho se v závěru utkání nastavovalo. Byly to velké nervy na střídačce?
Rozhodčí měl původně nastavovat nějaké tři minuty, ale ani v páté minutě se neměl k tomu, aby odpískal konec. Byly tam trochu emoce, i když to k takovému utkání asi trochu patří.

Víkendové volno přišlo vhod?
Rozhodně. Musím říct, že jsem toho měl plné zuby a přes víkend jsem si krásně odpočinul. Teď už je zase pořádná chuť do práce.

Jak se jde do nového týdne, když se vidíte v tabulce na prvním místě?
Řekl bych, že úplně stejně, jako do každého jiného. Je to takové zpříjemnění naší práce. A ukazuje se, že to tady asi děláme dobře.

Není potřeba někoho v kabině usměrnit, aby se neviděl zase moc nahoře?
To vůbec. Myslím, že jste první člověk, který tady zmiňuje první místo v tabulce. Na toto téma zatím nepadlo ani slovo. Tolik se to neprožívá.

Ani trenéři nemuseli zatím zasahovat?
Ne, jak říkám, teď se o tom bavíme poprvé. Asi se kluci ještě na tabulku nepodívali (směje se).

Už po předchozích zápasech tady zaznívalo, že musíte získané body neustále potvrzovat. Zřejmě to je v kabině dobře nastavené…
Když se body potvrdí, tak mají vždy větší váhu. Pro nás je důležité, abychom vyhrávali domácí zápasy. Když přivezeme něco ze hřiště soupeře, tak to je plus navíc.

Dnes (17.00) vás čeká pohárový zápas ve Vysokém Mýtě. Už vám trenéři naznačili, v jakém složení nastoupíte?
Trenéři řekli, že někteří hráči dostanou šanci se ukázat. Někdo možná bude odpočívat, uvidíme. V sobotu nás čeká další důležité utkání. Ať se nastoupí v jakékoliv sestavě, tak musí být vidět, kdo hraje druhou ligu.