Oslavy 125 let chrudimského fotbalu dýchají na fanoušky východočeského fotbalu ze všech možných koutů. Klub z Athén východních Čech teď přišel s jednou obrovskou novinkou. Klub se totiž vyjma tradičního pojetí fotbalu bude věnovat i tomu virtuálnímu. V Chrudimi se tak fanoušci mohou těšit na působení esportového týmu ve hře FIFA. Dres bude oblékat dvojice Ondřej "Nepas" Nepovím a Jan "Vondrc" Vondrouš.

„V rámci oslav výročí 125 let od založení klubu jsme se rozhodli rozšířit naše portfolio a začít se věnovat i tomuto odvětví fotbalu. I zde bychom velmi rádi byli konkurenceschopní stejně, jako tomu je na klasickém trávníku. Domluvili jsme se s našimi bývalými mládežníky Ondrou Nepovímem a Honzou Vondroušem, aby nám pomohli reprezentovat barvy našeho klubu a města Chrudim na virtuálním poli," vysvětluje situaci tiskový mluvčí MFK Chrudim, Petr Dejnožka.

ilustrační foto
První poločas soutěže jsme zvládli, hodnotí podzim v divizi trenér Chrudimi B

Jak nové akvizice MFK Chrudim budou reprezentovat?

"Oni hrají svoje zápasy, do kterých budou vstupovat nyní pod hlavičkou MFK Chrudim. Jako klub bychom rádi momentálně sehráli několik přátelských zápasů s prvoligovými a druholigovými kluby a v budoucnu se případně zapojili i do projektu e:LIGY," dodává.

Pokud si někdo z fanoušků bude myslet, že je škoda, že nebyl on vybrán jako nová akvizice, tak bude mít možnost své schopnosti poměřit na každém domácím duelu Chrudimi ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, kde bude postaven stánek, ve kterém jeden z hráčů virtuálního týmu bude připraven ukázat své schopnosti v praxi.

Jedním z dvojice nových akvizic ve virtuálním týmu MFK Chrudim je i již zmíněný Ondřej "Nepas" Nepovím. Ten rozkrývá, co si od nové spolupráce slibuje: "Čekám s Chrudimí skvělou spolupráci. S lidmi z klubu se znám, tudíž je komunikace mezi námi rychlejší a jednodušší. Chrudim je moje druhá rodina a budu se snažit tento tým v esportu posunout hodně vysoko, přestože to nebude jednoduché."

Jak se vůbec mladý talentovaný fotbalista, který si zahraje rád i na počítači svoji milovanou hru, dostane k příležitosti reprezentovat svůj rodný klub?

"K této příležitosti jsem se dostal díky úspěchům, které v posledních měsících mám. Skoro před dvěmi měsíci se mi podařilo v Ostravě na offline turnaji obhájit druhé místo. Následně jsem navázal skvělými výkony i v kvalifikaci na mistrovství České Republiky, kde jsem na první pokus skončil ve třetím kole, ale na podruhé se mi podařilo dostat se do top 16 v MČR," vysvětluje Nepovím.

Na závěr zůstává jedna otázka, která možná zajímá především fanoušky, kteří s hraním této hry nepřišli ještě do kontaktu. Jak vypadá trénování?

"Jsou tací hráči, kteří FIFU hrají fulltime, tudíž to mají jako práci, toto provozuje například Slavie se Spartou. Tito hráči u toho tráví okolo osmi hodin denně, kde sami nebo se svým spoluhráčem zkouší nové taktiky, které mohli zahlédnout na největším turnaji v EA FC 24. Pro hráče, kteří to nehrají jako zmíněná Slavie se Spartou, jsou tréninky mnohem kratší, u kterých stráví přibližně tři až pět hodin denně, aby nevypadli z toho cyklu, který mají nastavený. Já osobně se snažím trénovat minimálně tři hodiny denně, kde hraju proti kamarádům ze Slavie a Plzně, samozřejmě i proti svému kolegovi Vondrcovi. FIFA je také dost náročná na psychiku, tudíž je zapotřebí být i při těch tréninkách bez nějakých nervů a být soustředěný na tu věc, kterou se snažíte pilovat," dodává "Nepas".