Bodový rozdíl mezi Pardubicemi a Duklou Praha po podzimním programu (tedy 16. kole)? Čtyři body. A rozestup mezi týmy nyní? 12 bodů!

Pardubickým fotbalistům vyšly dosavadní jarní zápasy lépe. Neztratili ještě ani jeden bod a „utekli“ tak pražskému konkurentovi. Dukla totiž z pěti jarních zápasů vyhrála jen dvakrát. Pozor, v obou případech na domácím stadionu, kde zdolala Jihlavu a Vyšehrad.

Dnes na Julisku zamíří lídr z Pardubic. Čeká ho tak další důležitý zápas. V případě úspěchu mohou Východočeši nechat jednoho z kandidátů na nejvyšší příčky v dostatečné vzdálenosti za sebou.

„Na jaře jsme ještě neztratili ani bod. Zvládli jsme těžká utkání, takže jedeme v dobré náladě s cílem zvítězit,“ prohlásil pardubický obránce Jan Prosek.

Pardubičtí zvládli i první vzájemný duel, když Pod Vinicí v jednom z nejlepších podzimních vystoupení přehráli Duklu 3:1.

„Dukla je dobrá v kombinaci, hodně drží míč a má silnou ofenzívu,“ říká Prosek o čtvrtém týmu druholigové soutěže. Dukla naposledy ztratila body ve Vlašimi, kde inkasovala dvakrát.

Pro Pardubice začíná třetí anglický týden, tentokrát budou hrát kromě středy i v sobotu. Po koronavirové pauze je program neúprosný.

„Myslel jsem si, že čtyři dny od posledního zápasu by nám neměly ublížit, ale někteří hráči toho měli ke konci plné zuby,“ konstatoval po výhře nad Vítkovicemi trenér Jiří Krejčí. „Uvidíme, zamyslíme se nad sestavou,“ dodal.

Hráči si musí se současnou situací poradit. „Máme zápasy každé tři dny, takže není moc času na odpočinek. Snažím se dobře stravovat, dobře spát a udržovat se v dobré kondici,“ popisoval na klubovém webu Ewerton.

Brazilec v pardubických službách se v minulém týdnu dvakrát střelecky prosadil. „Do každého zápasu vstupuji s tím, že chci dát gól a pomoci týmu vyhrát,“ netají se jihoamerický záložník svými plány.