Čtyři výhry, jedna remíza a dvě prohry. S takovou bilancí uzavřeli pardubičtí fotbalisté sérii letních přípravných zápasů. V generálce před startem nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přehráli Duklu Praha B 4:0.

Bez Solila a Kohúta, kteří reprezentují na evropském šampionátu fotbalistů do 19 let, ale s trojicí nových hráčů v úvodní jedenáctce. Další tři pak zasáhli do druhého poločasu. Michal Hlavatý a Pavel Zifčák se prosadili i střelecky. Všichni by měli v Pardubicích zůstat a zahájit zde novou sezonu.

Proti účastníkovi ČFL se Pardubičtí na Dolíčku poprvé prosadili ve 38. minutě, kdy Huf pálil do brankáře Dukly, ale Hlavatý stihl dorazit. Po faulu na Mužíka pak sice Pavel Černý neproměnil penaltu, ale o pár minut později hlavou skóroval.

„Po dvaceti minutách jsme začali být více nebezpeční. Dali jsme do poločasu dva góly, i když jich mohlo být více,“ poznamenal pardubický trenér Jiří Krejčí.

Po přestávce se kromě Zifčáka prosadil ještě Daniel Kovář. „Pořád nás trápí produktivita, protože jsme měli dostatek příležitostí, aby skóre bylo výraznější. Výsledek 4:0 ovšem není špatný, zase vzadu s nulou. S obrannou čtyřkou můžeme být spokojení,“ dodal Krejčí.

V sobotu už Pardubice vstoupí do nové sezony duelem proti Žižkovu. „Věřím, že tato výhra hráčům psychicky do mistrovského utkání určitě pomůže,“ řekl trenér.

FK Pardubice – FK Dukla Praha B 4:0 (2:0)
Branky: 38. Hlavatý, 43. Černý, 49. Zifčák, 69. Kovář.
Pardubice: Letáček (46. Šmíd) – Prosek (65. Sláma), Čihák, Šejvl, Toml (65. Sokol) – Jeřábek – Mužík (58. Lee), Černý, Hlavatý (55. Kovář), Pfeifer (65. Čelůstka) – Huf (46. Zifčák).