Oproti minulé zimě a létu tentokrát k výraznějším pohybům v chrudimském kádru nedošlo, po úspěšném podzimu, ve kterém chrudimští fotbalisté vykopali skvělé šesté místo, došlo jen na dva odchody.

Josef Koželuh, jenž byl v Chrudimi na hostování z Viktorie Plzeň, zkouší štěstí v nejvyšší soutěži, hrát bude za Zbrojovku Brno. V prvních dvou kolech sice v sestavě absentoval, poté ale naskočil do duelu na Slavii a naposledy ve vítězném utkání proti Baníku Ostrava odehrál celých 90 minut! Josef Koželuh odehrál v Chrudimi celý kalendářní rok 2022, celkem nastoupil do pětadvaceti soutěžních zápasů.

V jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v dresu Chrudimi neuvidíme záložníka Michala Vránu. Ten se vrátil do svého kmenového klubu Bohemians Praha 1905, kde se pokusí v týmu Jaroslava Veselého zabojovat o místo v nejvyšší soutěži. Právě Vrána odehrál v Chrudimi 27 zápasů s bilancí jednoho vstřeleného gólu.

Čtyři nová jména

Trenérské trio Radek Kronďák - Jindich Tichai - Roman Pavlík bude mít pro jarní část k dispozici čtyři nové hráče na různých postech, přichází však především posílení defenzivních řad.

První potvrzenou posilou je brankář Jakub Brát. Dvaadvacetiletý gólman je kmenovým hráčem hradeckých Votroků, kde z mládeže přešel do místní třetiligové rezervy. V jejím dresu a také v dresu Chlumce nad Cidlinou odchytal v České fotbalové lize dvě sezony a nyní přijal nabídku posunout se o soutěž výše do MFK Chrudim. „Brankář Ondřej Mach je po operaci a pro začátek sezony nebude připraven, a z toho důvodu jsme se rozhodli přivést dalšího brankáře. Chtěli jsme mít jistotu, že budeme mít i pro jarní část kvalitní brankářskou dvojici," komentoval příchod nového brankáře šéf klubu Tomáš Linhart.

Obranné řady vyztuží pro jarní část dva zadáci z prvoligového klubu FK Pardubice. Na hostování do konce sezony přichází obránce Jan Halász, jenž v posledních dvou sezonách taktéž sbíral starty v pardubické rezervě hrající béčkovou skupinu ČFL. Téměř dvaadvacetiletý obránce si však v letošním roce v dresu Pardubic v jednom zápase vyzkoušel i FORTUNA:LIGU, v srpnu na půdě Slavie Praha odehrál celý poločas.

Po stejné ose Pardubice - Chrudim míří i zadák Václav Svoboda. V Pardubicích letos na podzim zasáhl do dvou utkání nejvyšší soutěže, v závěru podzimu se již objevil v dresu Chrudimi v zimní Tipsport lize. Nyní přišel krátce před koncem přestupového období do Chrudimi jako volný hráč, po týdnu tréninku ukázal svoji kvalitu v souboji s rezervou Viktorie Plzeň. Rozhodně se nejedná o žádného mazáka, odchovanec plzeňské Viktorie odehrál sezonu 2020/2021 v nejvyšší soutěži za FK Příbram, o rok později si vyzkoušel i slovenskou FORTUNA:LIGU v dresu Senice, kde dokázal dokonce i dvakrát skórovat.

Poslední posilou MFK Chrudim pro jarní část druhé nejvyšší soutěže je mladý a nadějný záložník Filip Sotorník, který taktéž o místo v chrudimském dresu bojoval od podzimní Tipsport ligy a svými výkony i brankami trenéry rozhodně zaujal. Dvacetiletý záložník přestupuje do Chrudimi z Baníku Ostrava, kde dvě sezony působil v rezervě v Moravsko-slezské fotbalové lize.