Poprvé od 8. března. Tak dlouho trval zápasový půst pardubických fotbalistů. Ti nastoupili v přípravném utkání proti Vlašimi. Právě na její půdě odehráli v březnu poslední utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, potom sportovní svět zastavila pandemie koronaviru.

Tentokrát se hrálo v Pardubicích za zavřenými dveřmi. Bez diváků. Stále totiž platí omezení, kterými se i fotbalové kluby musí řídit. Nejpodstatnější tak bylo, že se na hřiště vrátili fotbalisté. Už v klasickém aranžmá – dva týmy hrály proti sobě.

„Obě mužstva měla elán, chtěla si zahrát na dobrém terénu, ale dvouměsíční výpadek byl vidět. Měli jsme tam jednoduché ztráty míče, někdy byly akce ukvapené,“ řekl pardubický trenér Jiří Krejčí.

Východočeši představili dvě jedenáctky. Každá z nich odehrála jeden poločas. Hráči pro druhou půli tentokrát nesledovali úvodní pasáž na střídačce, ale rozmístili se na protější tribuně. Po následném rozcvičení šli do hry.

„První poločas byl z naší strany organizovanější. V tom druhém jsme se sice ujali vedení, ale potom naše hra trochu nabrala na chaosu,“ dodal Krejčí.

V úvodu druhé půle napálil odražený míč pod břevno Brazilec Cadu, ale za Vlašim zanedlouho vyrovnal z přímého kopu jeho krajan Frizoni. V 80. minutě mohl Oskar Fotr otočit stav, ale jeho penaltu vyrazil brankář Nicolas Šmíd.

Zápasová praxe je nutným doplňkem tohoto období. „I když hrajeme na tréninku, tak to nemá parametry zápasu. Určitě je důležité něco odehrát,“ prohlásil pardubický kapitán Jan Jeřábek.

Jak zvládl po dvou měsících návrat? „Cítil jsem se nad očekávání celkem dobře. Po fyzické stránce jsem neměl problém, spíše to celkově vázlo v takové nerozehranosti,“ popsal Jeřábek.

Další přípravné utkání mají Pardubičtí v plánu tento pátek, kdy nastoupí proti Chrudimi.

FK Pardubice – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:1 (0:0)

Branky: 50. Cadu – 57. Frizoni.

Sestava – Pardubice: 1. poločas: Hrnčíř – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek – Zifčák, Hlavatý, Solil, Pfeifer – Černý. 2. poločas: Šmíd – Surzyn, Zukal, Čihák, Sláma – Tischler – Cadu, Selnar, Ewerton, Lee – Šplíchal.
Vlašim: Řehák - D. Hašek, Štochl, Vedral, Záviška, Breda, Blecha, Lucas, Janda, Adama, Frizoni. Střídali: Bačkovský - Kadlec, Broukal, Svoboda, Plachý, Průcha, Alesandro, Vrána, Fotr, Sklenička, Sváta.