Kronďák přišel do Chrudimi na začátku roku 2022, kdy se MFK potácel u dna tabulky a vážně mu hrozily záchranářské problémy. Ty však nový kouč se svými svěřenci rázně zažehnal, v následujícíh dvou ročnících potom přivedl spolu s asistenty Jindřichem Tichaiem a Radkem Pavlíkem chrudimský klub k desátému a nyní vynikajícímu pátému místu ve druhé nejvyšší soutěži.

„Naše cesty s trenérem se rozcházejí. Byť po výsledkové stránce byl velmi úspěšný, nicméně nabídku smlouvy z naší strany trenér Kronďák neakceptoval a jím kladené podmínky jsme nebyli schopni splnit,“ vyjádřil se ke konci trenéra Kronďáka na lavičce šéf chrudimského fotbalu Tomáš Linhart na klubovém webu. „Patří mu velký dík za to, co v Chrudimi předváděl, a věřím, že jistě najde angažmá v prvoligovém klubu, po kterém tolik sní,“ popřál Linhart Kronďákovi do jeho další trenérské kariéry mnoho zdaru.

O nástupci na pozici hlavního trenéra i celém složení realizačního týmu se intenzivně jedná, jasno by mělo být do úterý 18. června, kdy mužstvu MFK Chrudim začíná příprava na novou druholigovou sezonu. Úvodní testovací zápas sehrají Chrudimští o čtyři dny později na půdě Vysočiny Jihlava.