Již dnes od 17 hodin se Východočeši v úvodním duelu 7. kola představí na Městském stadionu v Ostravě, kde hrají své druholigové zápasy Vítkovice, aktuálně patnáctý tým soutěže.

Na stejném místě, kde Pardubičtí uzavírali předchozí ročník. A prohráli tam 0:1. S týmem kouče Jiřího Balcárka je čeká další náročný zápas.

„S tím musíme počítat. Víme, jak Vítkovice hrají. Poučili jsme se z minulé prohry u nich, tu nechceme opakovat,“ prohlásil pardubický obránce Martin Toml. Vítkovičtí zatím v tomto ročníku vyhráli jen nad Vyšehradem, kterému na domácím hřišti vstřelili čtyři branky.

Pardubicím se zase dařilo bodovat i venku, naposledy vyhráli v Ústí nad Labem. S týmem trénují i noví ofenzivní hráči Jiří Miker a Tomáš Kepl. První z nich již zasáhl do duelu se Sokolovem, oba pak hráli za rezervu Pardubic třetiligové derby proti Živanicím.

Devatenáctiletý Kepl hostuje z Plzně. „Chci pomoci Pardubicím, chci se prosadit a hrát druhou ligu. Když to půjde, tak to pak zkusit zase ve Viktorce,“ uvedl Kepl, jenž už trénoval s prvním týmem Plzně a nedávno hrál na Euru U19.