Pardubičtí fotbalisté vstupují do finiše ze sedmé pozice, ale stále s nadějí na lepší umístění. Navíc budou hrát dvakrát za sebou na svém stadionu.

„Už v Ústí nad Labem se hrál zápas o přední příčky, který jsme chtěli zvládnout, bohužel se nám to nepovedlo. Teď hrajeme dvakrát doma, tak chceme získat šest bodů a vydrápat se ještě nahoru,“ říká pardubický kapitán Jan Jeřábek.

Předchozí zápas na severu Čech se Pardubicím nevydařil. Východočeši prohráli 1:3 a ztratili tak už třetí zápas na stadionu soupeře.

„Venku to nebylo dobré. V Budějovicích aspoň herně, ale v Brně a v Ústí se nám nedařilo. Promluvili jsme si o tom. Je škoda, že jsme zrovna u nich ztratili body,“ uvedl Jeřábek.

Pardubičtí přenechali body nejbližším konkurentům v tabulce, ale stále se drží v kontaktu. Na třetí pozici aktuálně ztrácí pět bodů.

„Ve hře jich je ještě patnáct, šance je vždycky. Věřím tomu, že se hráči porvou o co nejlepší umístění. Uvidíme, na co to bude stačit,“ prohlásil trenér Jiří Krejčí.

Právě na třetím místě skončili Východočeši v předchozím ročníku. „Neupínáme se na to, ale stále šance je. Pokud to jde, tak chceme ještě vyhrát každý zápas,“ doplnil Jeřábek.

Ve 26. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přijede do Pardubic čtrnácté Znojmo, které stále hraje o záchranu v soutěži. „Soupeře už si nevyberete. Teď nás čeká Znojmo, to nás nyní zajímá. Zápasy jsou důležité, musíme to zvládnout,“ řekl Jeřábek. Utkání se hraje na stadionu Pod Vinicí v sobotu od 10.15 hodin.